Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Jarmark Świętojański pod Chojnikiem

Czwartek, 19 maja 2022, 5:56
Autor: JCK Muflon
Fot. JCK Muflon
Jeleniogórskie Centrum Kultury w dniach 11-12 czerwca (sobota – niedziela) serdecznie zaprasza na Jarmark Świętojański Pod Chojnikiem, którego gwiazdą będzie zespół ŻYWIOŁAK. Impreza odbędzie się na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej (ul. Bronisława Czecha 14, Jelenia Góra – Sobieszów).

Przez dwa dni trwania jarmarku odbędą się polsko-czeskie pokazy i warsztaty rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które poprowadzą twórcy ludowi oraz instruktorzy rękodzieła. Poza prezentacją rzemiosł i warsztatami, na jarmarku (u wystawców z Polski i Czech) nabyć będzie można regionalne rękodzieło i rzemiosło – artystyczne wyroby własne, dekoracje i ozdoby, ceramikę, biżuterię, kosmetyki naturalne, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów, wyroby ze szkła, świece, torby, odzież artystyczną, a także regionalne artykuły spożywcze – sery, wędliny, pieczywo i słodkie wypieki, przetwory słodkie i wytrawne, miody, nalewki, słodycze, zioła, kawy i herbaty.

11.06.2022 (sobota), godz. 13.00 – 21.00
12.06.2022 (niedziela) godz. 12.00 – 18.00

Twórczość Żywiołaka to trudna do zaszufladkowania eksperymentalna muzyka oparta na cytatach ludowych, wątkach mitologicznych i historycznych wykonywana na arcyciekawych instrumentach.

Projekt „Kultura tradycji, tradycje kultury” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uciekinier w… szałasie

Zaczytaj się z Jelonką.com

Uczniowie Jacka Szreniawy dali czadu w JCK  

Czytaj również

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Zagra zespół Turbo

Koniec sezonu Poranków Rodzinnych w Muflonie

Koncerty organowe

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Festyn parafialny u Pijarów

Ścieki w Kamiennej

Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped

Skromne finansowanie – skromny Festiwal Teatrów Ulicznych