Janowice Wlk.: Janowice najlepsze wśród trampkarzy

Wtorek, 26 stycznia 2010, 9:17
Aktualizacja: Piątek, 29 stycznia 2010, 11:35
Autor: ahawer
W minioną sobotę, jak zapowiadaliśmy, w Janowicach Wielkich odbył się turniej halowej piłki nożnej trampkarzy.

W turnieju brało udział aż 10 zespołów podzielonych na dwie grupy.
W grupie A zagrały : Karkonosze Jelenia Góra , KKS Jelenia Góra, Włókniarz Mirsk, MKS Szczawno Zdrój, Orzeł Mysłakowice , a grupę B utworzyły : Chojnik Jelenia Góra, Gimnazjum Janowice Wielkie, Orzeł Wojcieszów, Bóbr Marciszów i Szczyt Boguszów Gorce.
W grupie A zwyciężyli młodzi piłkarze z Mirska przed KKS Jelenia Góra, a w drugiej grupie niespodziewanie zwyciężyli uczniowie z miejscowego Gimnazjum w Janowicach Wielkich wyprzedzając Chojnika Jelenia Góra.
W meczu o 3 miejsce KKS ( trener- Harapin Leszek ) wygrał z Chojnikiem ( trener-Gierasimuk Krzysztof) 2 :0 i mógł cieszyć się z miejsca na „pudle”.
W finale po regulaminowym czasie gry Gimnazjum Janowice Wielkie remisowało z Włókniarzem Mirsk 1 :1 i do wyłonienia zwycięzcy sędziowie musieli przeprowadzić konkurs karnych. Większym opanowaniem wykazali się podopieczni Jarosława Wichowskiego z Janowic Wielkich i wygrali 2:1.

Po skończeniu zawodów nastąpiła uroczysta dekoracja, gdzie organizatorzy zawodów wręczyli wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy ,a dla najlepszych zespołów puchary. Nie zapomniano również o wyróżnieniach indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Adrian Michalak z Janowic Wielkich, bramkarzem Norbert Mateusiak z Mirska, a królem strzelców z 4 golami na koncie został Szymon Czechowski z KKS.
Organizatorzy J. Wichowski i S. Celt zgodnie już z tradycją turniejów w Janowicach Wielkich przygotowali również nagrodę za najładniejsza bramkę turnieju. Otrzymał ją Krzysztof Czycz z Mysłakowic.

Następny turniej na hali w Janowicach Wielkich przewidziany jest 27 lutego w kategorii młodzików. Drużyny chcące brać udział w tym turnieju prosimy o kontakt pod numerem 502471954.