Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Polska: Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu na narty?

Sobota, 15 stycznia 2022, 22:53
Aktualizacja: 22:54
Autor: ts
Fot. ts
Narciarze z niecierpliwością oczekują na swój pierwszy w sezonie wyjazd na stok. Choć w kraju mamy mnóstwo różnego rodzaju tras narciarskich, to jednak bardzo chętnie wybieramy się na zagraniczne stoki. Pozostaje jednak pytanie, jak przygotować się do wyjazdu na narty zagranicę?

Wybór odpowiedniego stoku


Zdecydowana większość narciarzy wybiera się szusować po stokach:
• słowackich,
• austriackich,
• francuskich,
• włoskich.
Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że na narty możemy także pojechać do Turcji czy na Ukrainę. Wybór kraju, do którego udamy się w podróż, powinien być podyktowany przede wszystkim tym, po jakich dokładnie stokach chcemy szusować. Jest to bardzo istotne szczególnie dla osób początkujących, które dopiero szlifują nabyte umiejętności. Narty za granicą - ranking stoków na https://www.ubezpieczeniaonline.pl warto przejrzeć zanim jeszcze zarezerwujemy ofertę konkretnego biura podróży.

Dobre ubezpieczenie, większa pewność siebie


Szusowanie po stoku powinno być przede wszystkim przyjemnością i sposobem na zimową aktywność fizyczną. Nie sposób jednak pominąć aspektu bezpieczeństwa - nawet doświadczonym narciarzom może przytrafić się poważny w skutkach wypadek. Wielu osobom wydaje się, że przed wyjazdem wystarczy wyrobić kartę EKUZ, aby zapewnić sobie ochronę na odpowiednim poziomie. Tymczasem okazuje się, że nic bardziej mylnego. Ubezpieczenie nie pokrywa bowiem kosztów:
• transportu medycznego,
• leczenia w ośrodkach prywatnych,
• rehabilitacji,
• wykonania niektórych zabiegów medycznych, których celem nie jest ratowanie, lecz poprawa jakości życia poszkodowanego.

Jeśli chcemy cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie dla narciarzy. Może ono stanowić ochronę nie tylko w razie doznania uszczerbku na zdrowiu, ale także zgubienia bądź kradzieży bagażu czy sprzętu narciarskiego.

Wyjazd na narty, a pandemia koronawirusa


Radość z wyjazdu na narty może przysłonić nam widmo kolejnej fali zachorowań na koronawirusa. Choć nie powinniśmy bać się zamykania stoków, to jednak należy przygotować się na ewentualne obostrzenia dotyczące ilości osób w hotelach czy w restauracjach. O tym, jak właściwie przygotować się do sezonu narciarskiego i wyjazdu zagranicznego w dobie pandemii, możemy przeczytać na stronie internetowej https://www.ubezpieczeniaonline.pl/narciarskie/a/jak-przygotowac-sie-do-sezonu-zimowego-w-dobie-pandemii-narty-a-covid-19/473.html. Pamiętajmy, aby na stoku, a przede wszystkim w pomieszczeniach zamkniętych przestrzegać reżimu sanitarnego, to znaczy, aby:
• nosić maseczkę,
• często dezynfekować dłonie,
• w razie potrzeby zakładać rękawiczki jednorazowe,
• zachowywać minimum 1,5 metra odległości od innych.

Warto mieć na uwadze, że wyjazd na narty w dobie pandemii może być bezpieczny, jeśli tylko będzie przestrzegać odpowiednich reguł. Co więcej, możemy wykupić także dodatkowe ubezpieczenie, dzięki któremu pokryjemy koszty związane z ewentualnym nałożeniem na nas kwarantanny, gdy będziemy przebywać na wyjeździe zagranicznym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sprzątanie lasów

Dzień Herbaty

Przedszkole świętujuje

Wodniczki w szkołach

Jubileusz "Katolika"

Wspólne ćwiczenia

Służby: nie było skażenia wody

Plakaty uczniów na wrocławskim lotnisku

Kto dokończy szkołę?

Mężczyzna wpadł pod tira

Na 10–lecie Katolika  

Święto Hip Hopu na Dolnym Śląsku