Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

Region: Izerski Jarmark Rękodzieła dzisiaj w Kromnowie

Sobota, 12 kwietnia 2014, 8:47
Aktualizacja: Niedziela, 13 kwietnia 2014, 8:25
Autor: Org
Świąteczne, ręcznie zdobione kartki pocztowe, pisanki, biżuteria, oryginalne ubrania, ręcznie szyte maskotki i zabawki dla dzieci oraz pyszna i zdrowa żywność – to i jeszcze więcej będzie można kupić dzisiaj w godzinach od 12.00 do 16.30 podczas wielkanocnej edycji Izerskiego Jarmarku Rękodzieła i Sztuk Wszelakich. Jarmarku w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie.

Udział zapowiedziało blisko 40 wystawców z całego Dolnego Śląska - będzie więc w czym wybierać. Nie zabraknie stałych bywalców, ale będą też nowi.

Panie będą mogły przebierać w niezliczonej ilości ozdób. Pojawi się biżuteria robiona na szydełku, tworzona z kamieni i rzemieni, zdobiona techniką decoupage czy szklana. Będą także torebki, ciekawe ubrania i nakrycia głowy, a i coś, co wniesie powiew wiosny do naszych wnętrz.

Panów być może zainteresują rzeźby w drewnie czy sadzonki roślin. Dzieci obojętnie nie przejdą obok zabawek-przytulanek tworzonych specjalnie z myślą o nich.

A wszyscy z pewnością zechcą spróbować, jak smakują wypiekane w tej okolicy chleby czy wędzone tradycyjnie wędliny. Będą też wiejskie jajka, swojskie, makarony, pasty do smarowania pieczywa, domowe ciasta, pyszne miody czy tłoczone soki owocowe.

Z myślą o tym, aby dorośli spokojnie przyglądnęli się Jarmarkowi, a ich dzieci się w tym czasie nie nudziły, organizatorzy przygotowali warsztaty artystyczne. Pod czujnym okiem pedagogów z zaprzyjaźnionej z Galerią Szkoły Podstawowej im. D. C. Friedricha w Kopańcu dzieci będą mogły ozdobić wielkanocne jajka czy przygotować kartki świąteczne.

Wstęp na Jarmark oraz udział w warsztatach – za darmo.

Ogłoszenia

Czytaj również

KPSW w trosce o przyrodę

Sprawdzali stan pojazdów

Dachowanie skody

Czytaj również

Straż miejska złamała prawo?

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Zamknięty single track

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Paliły się garaże

Budowa bez zagrożenia

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Dzień Kominiarza

Rozpoczął się proces