Zalogowanych: 24

IV liga: IV–liga: Remis na własne życzenie

Sobota, 19 kwietnia 2014, 19:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 12:30
W mizernych nastrojach spędzą święta zawodnicy i kibice jeleniogórskich Karkonoszy. Biało–niebiescy na własne życzenie zremisowali z Orkanem 2:2, tracąc gola z rzutu karnego w 93. minucie meczu.

Spotkanie z Orkanem miało przełamać passę trzech meczów bez zwycięstwa (w tym dwóch ligowych) w wykonaniu jeleniogórzan. Gospodarze od początku mieli optyczną przewagę, ale szczedrzykowiczanie groźnie kontratakowali. Kiepski dzień w obronie miał Tomasz Palimąka, którego przyjezdni mijali bez większych problemów - chyba, że zostali nieprzepisowo zatrzymywani jak w 36. minucie, kiedy to obrońca Karkonoszy faulował tuż przy linii bocznej pola karnego. Chwilę później Piechuta odprowadzony wzrokiem przez Palimąkę wszedł w pole karne, ale na szczęście dla miejscowych na posterunku był Dubiel. Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie nie obejrzymy bramek Wyżga zagrał w piątkę do Piechuty, a ten efektownie otworzył wynik spotkania strzelając gola do szatni.

Trener Milewski widząc słabszą dyspozycję Palimąki wprowadził za niego Siatraka, który wniósł ożywienie do gry jeleniogórzan. Druga połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy co chwilę stwarzali sobie okazje do zdobycia gola. W 55. minucie Kusiak z pięciu metrów uderzał płasko obok słupka, ale nogami interweniował Sinanis. Chwilę później akcja Siatraka przyniosła wyrównanie - były trener kowarskiej Olimpii zagrał w pole karne do Kusiaka, ten obsłużył Kowalskiego, który wpakował futbolówkę na 1:1. W 66. minucie z drugiej strony pola karnego wbiegał Malarowski, który z ostrego kąta strzelił obok wybiegającego bramkarza trafiając w słupek, ale piłka trafiła pod nogi Bednarczyka, który uradował miejscowych kibiców strzelając na 2:1. Dwie minuty później popularny "Jajo" mógł sprawić kolegom i kibicom wielkanocny prezent, ale w sytuacji sam na sam zamiast strzelać zdecydował się na podanie do Kusiaka, a ten strzelił za słabo i wracający golkiper Orkana zdążył złapać piłkę. W 76. minucie kolejna setka zakończyła się niepowodzeniem. W tej sytuacji ponownie górą był Sinanis, który w wieku 39 lat potwierdza, że bramkarz jest jak wino - im starszy, tym lepszy. W 80. minucie w środku boiska piłkę przejął Malinowski, zagrał do Kusiaka, a ten na wolne pole do Kowalskiego, ale napastnik Karkonoszy przy doskonałym wyjściu Sinanisa znalazł się w trudnej pozycji i strzelił obok słupka. Napór jeleniogórzan nie słabł, ale czas upływał. Sędzia doliczył 3 minuty i w ostatniej akcji meczu groźnie zaatakowali goście. W 92. minucie wślizgiem we własnym polu karnym interweniował Pacan, ale miał wyciągnięte w górę ręce, którymi zatrzymał piłkę - arbiter bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykonał grający z nr 11 Michał Piechuta i po wznowieniu gry sędzia zakończył mecz przy stanie 2:2.

Karkonosze Jelenia Góra - Orkan Szczedrzykowice 2:2 (0:1)