Czytających: 13590

IV-liga piłkarska: IV–liga: podział punktów w derbach

Środa, 29 sierpnia 2012, 19:30
Aktualizacja: 22:17
W środowym spotkaniu IV–ligi Karkonosze po raz pierwszy w tym sezonie nie zgarnęły kompletu punktów. Po przeciętnym meczu jeleniogórzanie zremisowali z Piastem Zawidów 1:1, ale zachowali pierwszą pozycję w tabeli.

Spotkanie lidera IV-ligi z Piastem Zawidów zapowiadało się ciekawie, ale piłkarze na boisku nie potwierdzili aspiracji do górnych części tabeli. W pierwszej połowie dosyć licznie zgromadzona publiczność obejrzała dwa gole, jak się okazało jedyne tego dnia. W 24' wynik otworzył Woźny, który strzałem głową z pięciu metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Karkonosze odpowiedziały 13 minut później, kiedy to po okresie naporu na bramkę gości, miejscowi udokumentowali przewagę. Zamieszanie w szeregach obrony Piasta wykorzystał Majer i było już 1:1.

Po zmianie stron obie ekipy starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 55' Kiewra sprawił niepokój na twarzach miejscowych kibiców, ale jego strzał z bliskiej odległości trafił jedynie w boczną siatkę. Biało-niebiescy również byli bliscy szczęścia, najlepszą okazję zmarnował Kowalski w 82'. M.Gilewski zdołał wtedy wybronić strzał Walczaka, ale dobitkę "Kowala" mógł jedynie odprowadzić wzrokiem... obok bramki. Chwilę później doskonałą sytuację mieli również podopieczni trenera Wichowskiego, jednak Mazur mając przed sobą pustą bramkę uderzył na wysokość trzeciego piętra. W doliczonym czasie przed szansą z narożnika pola karnego stanął Malarowski, ale praktycznie podał piłkę golkiperowi z Zawidowa i sędzia zakończył mecz z wynikiem 1:1.

Karkonosze Jelenia Góra - Piast Zawidów 1:1 (1:1)

Karkonosze: Dubiel – Ciurysek, Ziomek, Wawrzyniak, Jurkowski, Walczak (76' Szramowiat), Gałuszka, Krakówka, Malarowski, Khodzamkulov (55' Krupa), Majer (65' Kowalski).

Piast: M. Gilewski – Woźny, Kazimierski, J. Gilewski, Grześkiewicz, Baran (46' Kiewra), Mazur, Sareło (81' Myczkowski), Gorzka (74' Ryż), Michalkiewicz, Tkaczyk.