Zalogowanych: 9

Jelenia Góra: IV liga: Podział punktów

Czwartek, 31 maja 2018, 22:11
Aktualizacja: Piątek, 1 czerwca 2018, 16:21
Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra wiosną nie rozpieszczają swoich kibiców. Po raz kolejny nie zdołali wywalczyć kompletu punktów – tym razem zremisowali z Sudetami Giebułtów 1:1.

W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn dostosowali się do piknikowej pogody - sytuacji było jak na lekarstwo. Dopiero w 30. minucie, gdy Vitolnieks wypuścił w pole karne Gałacha, napastnik Karkonoszy miał doskonałą sytuację, ale górą w tym pojedynku był bramkarz gości. W 34. minucie Kurianowicz wykorzystał bierność trzech obrońców i z pięciu metrów wpakował piłkę do bramki biało-niebieskich. Tuż przed przerwą jeleniogórzanie mieli wiele szczęścia, gdyż mogli stracić kolejnego gola. Najpierw piłka po strzale gości z 16 metrów obił obrońców - zdaniem wielu była ręka i należał się rzut karny dla Sudetów, a dobitkę doskonale obronił Oskar Wieliczko. Do przerwy Karkonosze przegrywały 0:1.

Po zmianie stron podopieczni Marka Siatraka długo szukali swojej szansy, dopiero w 75. minucie Gałach w trudnej sytuacji uderzył nad bramkarzem, ale piłka odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi beniaminek IV ligi również był bliski szczęścia, ale zakończyło się na niecelnym strzale. W 78. minucie kolejny lob gospodarzy zakończył się golem - tym razem Lekszycki strzałem głową zdołał pokonać Bursackiego. Mimo usilnych starań, szczególnie Karkonoszy - nie udało się zmienić rezultatu i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Karkonosze Jelenia Góra - Sudety Giebułtów 1:1 (0:1)
Karkonosze: Wieliczko - Kuźniewski, Proietti, Woźniczka, Siatrak, Witolnieks, Giziński, Turczyk, Gałach, Firlej, Staniszewski. Rezerwowi: Marceniuk, Denis, Lekszycki, Podgórski, Kozołubski, Poszelężny, Michałek.
Sudety: Bursacki - Krzesiński, P. Szczęsny, Szajwaj, Chlabicz, B. Szczęsny, Taran, Castek, Kurek, Mockało, Kurianowicz. Rezerwowi: Michno, Makowski, Tyszkowski, Ciota, Turek, Schónung.