Czytających: 13577

Jelenia Góra: IV liga: pilkarze tańczą na wodzie

Sobota, 13 sierpnia 2011, 12:48
Aktualizacja: Niedziela, 14 sierpnia 2011, 22:39
Na inaugurację sezonu 2011/ 2012 Karkonosze pokonały Strzeliniankę 2:1. Mecz toczony w trudnych warunkach przy ulewnych opadach deszczu rozstrzygnął się w samej końcówce.

Spotkanie 1.kolejki IV ligi lepiej rozpoczęli gospodarze. W 16 minucie Walczak zdecydował się na dośrodkowanie ze skrzydła, z piłka mijali się obrońcy Strzelinianki, a futbolówkę przejął Micek, który ku radości miejscowych kibiców dał prowadzenie Karkonoszom. W pierwszej połowie gospodarze mieli jeszcze jedną okazję na zdobycz bramkową, ale po fatalnym wyjściu bramkarza ze Strzelina ku linii bocznej, nasz zawodnik niedokładnie dośrodkował w pole karne i na przerwę zawodnicy obu ekip schodzili przy stanie 1:0.

Po zmianie stron warunki gry uległy znacznemu pogorszeniu. Deszcz, który towarzyszył zawodom w Jeleniej Górze niemal przez całe spotkanie, znacznie intensywniej dał znać o sobie w przerwie meczu. Nasiąknięte boisko i liczne kałuże wielokrotnie sprawiały problem w prowadzeniu piłki. W takich warunkach nie trudno o przypadek, który może odmienić losy rywalizacji. W 55 minucie Winogrodzki uratował nasz zespół od straty gola. Sam na sam z naszym golkiperem stanął Sukiennik, ale świetna interwencja byłego bramkarza Piasta Dziwiszów uchroniła nas przed wyrównaniem. Dziesięć minut później po faulu na Walczaku na 18 metrze przed szansą stanął Wawrzyniak, ale z rzutu wolnego nie zdołał podwyższyć prowadzenia. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, o czym przekonaliśmy się w 80 minucie. Po wrzutce w pole karne z piłką minął się Winogrodzki, a Urban z najbliższej odległości wyrównuje stan pojedynku. Na szczęście dla miejscowych przypomniał o sobie Kowalski, który wszedł na boisko w 76 minucie. Rezerwowy napastnik Karkonoszy w 85 minucie minął obrońcę i strzałem z dystansu ustalił wynik spotkania na 2:1.

W meczu ze Strzelinianką nie wystąpił Dubiel, który w dniu dzisiejszym (13. sierpnia 2011 r.) zmieni stan cywilny. Redakcja Jelonki.com życzy bramkarzowi biało-niebieskich powodzenia na nowej drodze życia.

Karkonosze Jelenia Góra – Strzelinianka Strzelin 2:1 (1:0)
Karkonosze: Winogrodzki – Bijan, Gęca, Jurkowski, Walczak, Gałuszka, Krakówka, Micek (71 min. Ziomek), Murdza (76 min. Kowalski), Wawrzyniak, Piaszczyk (86 min. Bednarczyk).
Strzelinianka: Bołdyn – Więckowski, Rogan, Skorupski, Lofek, Wróblewski, Sukiennik, Grabowski, Gierczak, Burtan, Urban.