Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 5 marca
im. Adriana, Oliwii

Jelenia Góra: Informacja ws. dowozu na szczepienia dla mieszkańców jeleniogórzan

Wtorek, 19 stycznia 2021, 17:02
Aktualizacja: 17:03
Autor: UM Jelenia Góra (komunikat)
Fot. Użyczone/UM
Miasto Jelenia Góra pomoże osobom niepełnosprawnym (i nie tylko) w dotarciu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Uruchomiony został telefoniczny punkt zgłoszeń.

Z dowozu do punktów szczepień mogą skorzystać, zgodnie z Decyzją Wojewody Dolnośląskiego z dnia 14 stycznia 2021r., osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub posiadające I grupę inwalidzką z w/w schorzeniami.

Usługa transportu obejmie również osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego względem miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Jak skorzystać? Zgłaszający się powinni mieć już ustalony termin szczepienia (powinny otrzymać sms potwierdzający). Rejestracji na szczepienia można dokonać za pośrednictwem infolinii 989, online na pacjent.gov.pl lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Mając ustalony termin, należy umówić się na transport (obejmuje on dowóz z domu do punktu szczepień i z powrotem). Punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców Jeleniej Góry funkcjonuje pod numerem telefonu 075 75 46 175, czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

Lista placówek, gdzie można zaszczepić się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, znajduje się na naszym portalu. Link: https://www.jeleniagora.pl/news/lista-placowek-gdzie-zaszczepia-przeciw-covid-19

Ogłoszenia

Czytaj również

Sąd nie ukarał za brak maseczki

Zajęcia z ratownictwa

Podwyżka cen za wodę i ścieki

Czytaj również

Serce od mieszkańców

Jaka przyszłość zbiornika Sosnówka?

Czas podsumowań

Dolnośląscy włodarze łączą siły

Wody Polskie dementują informacje WODNIK–a  

Spór o fundusz sołecki

Komputer dla MDP

Znany inwestor wybuduje osiedle z apartamentami w centrum Jeleniej Góry

Ibuprofen – co trzeba o nim wiedzieć?