Zalogowanych: 19

II liga koszykarek: Inauguracyjna wygrana Wichosia

Poniedziałek, 30 października 2017, 13:40
Aktualizacja: 13:41
Bardzo dobrze rozpoczęły II–ligowy sezon koszykarki KS Wichoś Jelenia Góra. Nasze zawodniczki pokonały przed własną publicznością Ślęzę Betard Wrocław 58:55. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska oparta na wielokrotnych medalistkach mistrzostw Polski w grupach młodzieżowych zaprezentowała agresywną obronę i szybką urozmaiconą grę w ataku.

Mecz był niezwykle wyrównany i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać bardziej znaczącej. W zespole jeleniogórzanek po rocznej przerwie (kontuzja) zagrała utalentowana Angelika Stefan. Po wyjeździe z Jeleniej Góry Magdy Dźwilewskiej (sprawy rodzinne) do zespołu wróciła Monika Paradowska, która poprowadziła gospodynie do inauguracyjnej wygranej. Dużo spokoju na boisku wniosła kapitan zespołu - Marta Klementowska. Ostoją obrony była Jagoda Kuduk, która skutecznie pomagała koleżankom w obronie. Gdy w końcówce meczu wrocławianki objęły prowadzenie (38. minuta 48:52), mało kto wierzył w skuteczny finisz KS Wichoś. Tymczasem ostatnie pięć akcji zakończyło się po myśli zabobrzanek, a wyjątkową odpornością wykazała się Natalia Kopiec, która bezbłędnie wykonała 6 kolejnych rzutów wolnych, podczas gdy koszykarki w Wrocławia trafiły tylko jeden raz na 4 próby.

KS Wichoś Jelenia Góra - 1KS Ślęza Betard Wrocław 58:55 (16:15, 12:11, 14:18, 16:11)

Punkty: Monika Paradowska 19, Aleksandra Lorenz 17, Natalia Kopiec 8, Marta Klementowska 6, Aleksandra Prokop 4, Jagoda Kuduk 2, Angelika Stefan 2, Marika Kowalczyk, Joanna Żuczkowska, Anna Davidson.

Dla Ślęzy najwięcej rzuciła Alicja Rogozińska - 21 punktów (reprezentantka Polski juniorek).