Czytających: 11394

Kotlina Jeleniogórska: Inauguracyjna wygrana Lotnika

Środa, 15 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 16 sierpnia 2007, 9:09
Od zwycięstwa rozpoczęli sezon w klasie okręgowej piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki. Podopieczni trenera Marka Herzberga pokonali na własnym boisku Apis Jędrzychowice 3:2 (1:1).

Mecz Lotnika z Apisem był dobrym widowiskiem, toczonym w szybkim tempie, w którym nie brakowało ładnych akcji i sytuacji podbramkowych. Jako pierwsi ze zdobycia gola cieszyli się goście, a jego strzelcem po klasycznym kontrataku był juz w 9 minucie Mariusz Piosna. Kolejne minuty przyniosły przygniatającą przewagę gospodarzy, której efektem były między innymi niewykorzystane sytuacje Mariusza Kowalskiego - Ciepieli, Jarosława Kondraciuka (strzał w wewnętrzną stronę poprzeczki) i Kamila Grabskiego. Temu ostatniemu jednak udało się wreszcie wpisać na listę strzelców w 45 min, kiedy to sprytnym uderzeniem między nogami bramkarza Apisu sfinalizował indywidualny rajd J. Kondraciuka.

W drugiej odsłonie stroną dyktującą warunki gry ponownie byli gospodarze. Efektem ich przewagi był gol jakiego po kolejnym dynamicznym rajdzie J. Kondracika zdobył Mateusz Kraiński w 66 min. W 75 min. było juz 3:1 dla gospodarzy, a gola ni to strzałem ni to dośrodkowaniem z boku pola karnego zdobył K. Grabski. Wynik meczu na 3:2 ustalił w 83 min. Sebastian Tylutki strzałem głową, po dograniu z rzutu rożnego W ostatnich minutach gospodarze umiejętnie bronili przewagi i ostatecznie wygrali 3:2.

W innych meczach: Piast Zawidów - BKS Bobrzanie Bolesławiec 1:1, Łużyce Lubań - Gryf Gryfów Śląski 4:0, Sparta Zebrzydowa - Olimpia Kamienna Góra 1:3, Granica Bogatynia - Chrobry Nowogrodziec 1:0, Twardy Świętoszów - Czarni Lwówek Śl. 1:2, Orzeł Lubawka - Włókniarz Mirsk 3:0, Pogoń Markocice - Piast Bolków 2:1.

<b>Lotnik Jeżów Sudecki - Apis Jędrzychowice 3:2 (1:1)</b>
<b>Bramki:</b> Grabski 45 i 75 min, Kraiński 66 min oraz Piosna 9 min. i Tylutki 83 min.
<b>Lotnik:</b> Szaciłło, Idzi, Jończy, Winiarski (Zwierzyński 18 min.), Kraiński, Kowiel, Grabski, Hamowski, Bojanowski, Kowalski - Ciepiela (Zieliński 58 min.), Kondraciuk (Tupalski 87 min.).