Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Jelenia Góra: Inauguracja roku akademickiego w Politechnice

Czwartek, 21 października 2021, 6:19
Aktualizacja: 6:20
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Politechnika Wrocławska, podobnie jak KPSW - zdecydowała się na zorganizowanie uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego 2021/2022. Wydarzenie odbyło się w Zdrojowym Teatrze Animacji w jeleniogórskich Cieplicach.

W tym roku zrezygnowano z mszy św. oraz wykładu inauguracyjnego - jak tłumaczył Maciej Pawłowski, dyrektor jeleniogórskiej filii PWr. - zgodnie z obowiązującymi przepisami, wykłady dla grona powyżej 30 osób muszą się odbywać w trybie zdalnym. Szef placówki podkreślał również, że kształcenie w Politechnice Wrocławskiej to ogromny prestiż, ale też wymóg systematyczności i samozaparcia. M. Pawłowski zaznaczył, że kształcenie inżynierów w formie zdalnej pozostawia wiele do życzenia i liczy, że jak najdłużej uda się prowadzić zajęcia w formie stacjonarnej.

Dyrektor filii poinformował również, że nie udało się otworzyć dwóch nowych kierunków, a powodem może być brak możliwości dotarcia do maturzystów w minionym roku szkolnym, który w większości odbywał się zdalnie.

Rekrutacja nie jest najgorsza - na informatykę techniczną wypełniliśmy limit - podkreślił Maciej Pawłowski. - To jedna z najlepszych uczelni w Polsce, wybraliście studia wymagające, ale na końcu nagroda (dyplom) otworzy wam wiele drzwi - zwrócił się do studentów dyrektor filii.

Podczas uroczystości przemawiał prorektor PWr, zaproszeni goście, a także dokonano immatrykulacji studentów I roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z podwyżką planuje zrobić WODNIK?  

Żeby rondo było rondem

Przedszkole roku

Czytaj również

Przedwojów górą!

Pożar domu w Miłkowie

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Opóźniony remont

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Podwyżki dla starosty i radnych

Turniej koszykówki

Paliła się sadza

Nowe drogi w gminie