Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 29 listopada
im. Błażeja, Saturnina

Wernisaż wystawy Anna Bem- Borucka Prticula Veri

1.10-9.12.2021 (70 dni)
godz. 18:00
Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki
Wałbrzych
ul. Wysockiego 29

Zapraszamy Państwa serdecznie 1 października (piątek) do Starej Kopalni na wernisaż wystawy ANNA BEM-BORUCKA PRTICULA VERI/cząstka prawdy na godzinę 18:00.
ANNA BEM-BORUCKA
„Zajmuję się rzeźbą, rysunkiem i fotografią. Moje zainteresowania obejmują zagadnienia z pogranicza antropologii, sztuki i filozofii. W swojej twórczości dążę do znalezienia takiej formy przekazu, która byłaby syntezą sztuki na styku różnych kultur. Jest to rodzaj narracji o rzeczywistości, o tym, co jest dla mnie ważne – poszukiwanie archetypu za pomocą symboli, znaków ale jak najprostszymi środkami.
Rzeźbiarka. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby i na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Filozofii. Dyplom obroniła w 1980 roku w pracowni profesora Adama Smolany. Od tego czasu jest zawodowo związana z gdańską Uczelnią, pracując na Wydziale Rzeźby oraz, od 1987 roku, na Wydziale Architektury i Wzornictwa. Od roku 1994 prowadzi pracownię rzeźby na Wydziale Architektury i Wzornictwa, od 2008 zatrudniona w Międzywydziałowym Instytucie Nauk o Sztuce, gdzie od 2012 do 2016 roku kieruje Katedrą Sztuk Plastycznych. Obecnie prowadzi pracownię Rysunku i Malarstwa na Wydziale Grafiki. Doktorat w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby: Sztuka Ife – Nigeria, Benin, habilitacja: Duch a materia – moje widzenie rzeźby. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach oraz sympozjach w kraju i zagranicą (Francja, Rosja, Holandia, Indie, Wielka Brytania, Kanada, Tunezja, Szwecja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Grecja, Gruzja, Armenia, Izrael, Jordania, Czechy, Węgry, Ukraina).