III-liga koszykarzy: III liga koszykówki: Piotr Kozyra pogrążył Górnika

Niedziela, 27 stycznia 2013, 15:36
Aktualizacja: 0:36
Autor: PAW – walbrzyszek.com
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika przegrali na własnym parkiecie ze Spartakusem Jelenia Góra 66–72. O zwycięstwie gości zadecydowała kapitalna postawa Piotra Kozyry,który w całym spotkaniu zdobył 37 punktów. Kozyra to były koszykarz wałbrzyskiego Górnika. I to on został bohaterem tego meczu.

Obszerną fotorelację z tego spotkania znajdziesz tutaj.

Górnik przystąpił do meczu bez chorego Adriana Stochmiałka, ale za to z Mariuszem Karwikiem. Pierwsza kwarta była zacięta. Wynik oscylował najczęściej wokół remisu i taki też wynik mieliśmy po 10 minutach gry. Drugie 10 minut to zdecydowanie lepsza postawa przyjezdnych. Wałbrzyszanie mieli olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów. Brakowało w naszym zespole lidera, który wziąłby na siebie ciężar gry i odpowiedzialność za wynik. Tymczasem w ekipie Spartakusa szalał Kozyra i po 20 minutach było 38-30 dla gości.

Trzecia kwarta to spokojna gra jeleniogórzan, którzy kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Gospodarze grali zrywami i nie potrafili niwelować różnicy punktowej. W ostatniej kwarcie biało-niebiescy postawili wszystko na jedną kartę. Zaczęli ryzykować, ale to się opłacało i wydawało się, że wałbrzyszanie są w stanie dogonić rywala. Jednak Spartakus miał w swoich szeregach Kozyrę, który w najtrudniejszych momentach celnymi rzutami dziurawił kosz Górnika.

KK Górnik Invest-Park Trans Wałbrzych – Spartakus Jelenia Góra 66-72 (17-17, 13-21, 13-15, 23-19)

Spartakus: Kozyra (37), Jaszczur (11), Kołodziej (10), Olszewski (6), Gniadzik (4), Nowicki (2), Kiciński (2), Rachmiel, Binek