Zalogowanych: 17

Nowa Ruda: II liga dla Orlika!

Sobota, 26 maja 2018, 9:10
Aktualizacja: 9:13
Piłkarki jeleniogórskiego Orlika w tym sezonie nie mają sobie równych w III lidze kobiet, gdzie w 18 spotkaniu odniosły 18 zwycięstwo. Wczorajsza (25.05) wygrana w Nowej Rudzie smakowała tym bardziej, że podopieczne Roberta Stachowskiego zapewniły sobie na 4 kolejki przed końcem rozgrywek, awans do II ligi!

Na samym początku miejscowe chciały zaskoczyć liderki, ale po kilku minutach to Orlik przejął inicjatywę. Pierwszy gol padł po kwadransie gry, kiedy to na listę strzelczyń wpisała się Żurawska. Kilkanaście minut później obrona Piasta nie upilnowała Płonowskiej i było już 0:2. W 30. minucie strzałem głową bramkarkę gospodyń pokonała Brzeska i wynik 0:3 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron jeleniogórzanki jeszcze bardziej zdominowały mecz, a na gola czekaliśmy do 54. minuty, kiedy to Brzeska ponownie wpisała się na listę strzelczyń. Chwilę wcześniej Uryga miała doskonałą sytuację, ale lobując bramkarkę trafiła w słupek. W 63. minucie Płonowska wbiegła w pole karne wyłożyła piłkę na piąty metr Karinie Kubik, która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku i młoda zawodniczka Orlika strzeliła na 0:5. W 66. minucie świetnie ciałem powalczyła Brzeska odbierając rywalce piłkę na jej połowie, wbiegła w pole karne, strzeliła w słupek, ale poprawiła się jeszcze dogrywając do Płonowskiej i po główce byłej reprezentantki Polski było już 0:6. W 71. minucie kuriozalnego gola zdobyła Dagmara Dyzio – wstrzelając „świecę” w pole karne sprawiła kłopot bramkarce Piasta, przed którą piłka skozłowała i następnie wpadła do bramki. Dzieła zniszczenia dokonała w 73. minucie Kubik, która dobiła strzał Urygi, po tym jak piłka odbiła się od słupka. Ostatecznie Piast Nowa Ruda uległ Orlikowi 0:8!

Piast Nowa Ruda - Orlik Jelenia Góra 0:8 (0:3)