Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Karpacz: II edycja charytatywnego grania Harygmy

Środa, 30 kwietnia 2014, 8:38
Aktualizacja: 8:40
Autor: Org
Fot. Organizator
Już w sobotę (3 maja) od godz. 15.00 w Karpaczu odbędzie się II edycja charytatywnego, ulicznego grania. Jednocześnie wystąpi kilkudziesięciu artystów reprezentujących różne style muzyczne. Zagrają dla dwuletniego Wiktora, który urodził się jako wcześniak z nie w pełni rozwiniętymi płucami. Chłopiec wymaga stałej opieki, a jego rehabilitacja wiąże się z ogromnymi kosztami.

Wielkie Uliczne Granie "PomaGramy", organizowane przez Zespół do Działań Artystycznych i Kulturalnych Harygma, to niezwykłe muzyczno – kulturalne wydarzenie połączone z działaniem charytatywnym na rzecz wybranej osoby. Formuła jest bardzo prosta. Podczas „PomaGramy” na całej długości wybranej ulicy miasta rozmieszczeni są muzycy. Artyści, niezależnie od siebie grają dowolnie wybrany repertuar, natomiast organizatorzy wydarzenia zbierają do puszek pieniądze.

I edycja wielkiego ulicznego grania przeszła do historii regionu. W ciągu zaledwie czterech godzin na ulicach Kamiennej Góry udało się zebrać prawie pięć tysięcy złotych na pomoc w rehabilitacji dziewięcioletniej Wiktorii z Pisarzowic, u której lekarze zdiagnozowali guza mózgu i wodogłowie.

- Tegoroczne „PomaGranie” może okazać się największą muzyczną imprezą w Polsce. To niezwykła inicjatywa. Po raz pierwszy na tak małej przestrzeni jak deptak w Karpaczu zagra kilkudziesięciu muzyków, a imprezę zakończy wielki finał w muszli koncertowej. „PomaGranie” to promocja lokalnych artystów, której przyświeca szczytny cel. Właśnie on motywuje nas wszystkich do działania – mówi Krzysztof Wojtas, jeden z organizatorów imprezy.

Więcej informacji na www.stowarzyszenieharygma@gmail.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Ministerstwo dofinansuje budowę hali przy szkole?

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Straż miejska złamała prawo?

Święto Kaszanki

Na Dzień Flagi

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Będzie na zabezpieczenie wieży w Miłkowie?

Tak się ptaków nie dokarmia

Raport ws. koronawirusa

KPSW w trosce o przyrodę

Pada w regionie – strażacy interweniują

Nie żyje Jerzy Sauer