Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Jelenia Góra: II Eco Run za nami

Poniedziałek, 27 września 2021, 10:17
Aktualizacja: 10:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Borowy Jar był miejscem zmagań biegaczy, którzy wzięli udział w II Eco Run, czyli imprezy organizowanej przez Moją Fundację. Uczestnicy mieli do wyboru dystans 5,6 oraz 10,8 km.

Trasa 10,8 km z sumą przewyższeń 344 m wiodła popularną ścieżką na Perłę Zachodu, a z powrotem drugą stroną rzeki, następnie przez ul. Lwówecką do miejsca, gdzie był start. Z kolei na dystansie 5,6 km przewyższenia wyniosły 198 m, a zawodnicy przy budynku elektrowni wbiegli na ścieżkę poetów i za cudownym źródełkiem zrobili jeszcze pętlę koło Grzybka.

W biegu na 5 km zwyciężył Julen Elguea z Hiszpanii, który mieszka we Wrocławiu. Drugą osobą na mecie była kobieta - Roksana Odyjas, która oczywiście zwyciężyła w klasyfikacji kobiet. Na 10 km najlepsza była Małgorzata Wasilewska, a wśród mężczyzn Tomasz Ciepliński z Jeleniej Góry.

Eco Run to idea, która wyszła od młodych ludzi, którzy chcą troszczyć się o planetę. Dwa lata temu podjęliśmy wyzwanie, a rok temu nie odbyła się ze względu na pandemię. W tym roku wracamy i za każdym razem chcemy się skupić na innym problemie ekologicznym. Dwa lata temu skupiliśmy się na sortowaniu odpadów, a w tegorocznej edycji skupiamy się na torbach jednorazowych. W zestawach startowych uczestnicy dostają torby w dysku, które łatwo zabrać ze sobą, a drugą częścią jest to, że każdy z wolontariuszy na trasie ma ze sobą worki na śmieci i wracając sprzątają Borowy Jar - powiedział Michał Ślemp, wiceprezes Mojej Fundacji.

Uczestnicy podkreślali, że ekologia jest dla nich niezwykle istotna.

Pracuje w firmie, która produkuje papier. Np. tapicerkę do aut robimy z drewna, zamiast z plastiku - powiedział Julen Elguea pochodzący z Kraju Basków, który po raz pierwszy biegał w Borowym Jarze i bardzo mu się spodobało. Jak wyznał, do biegu namówiła go żona, która pochodzi z Jeleniej Góry.
Dziękuję bratu Damianowi i bratowej Kindze, bo poinformowali mnie o tym biegu, a ja lubię wspierać takie inicjatywy. Trasa była bardzo ciekawa - pierwszy raz tu byłam. Oby więcej takich akcji - powiedziała Roksana Odyjas.

Wyniki na 5 km:

Mężczyźni:
1. Julen Elguea (Wrocław)
2. Marek Andrzejczak

Kobiety:
1. Roksana Odyjas (Marczów)
2. Kamila Fedor (Jelenia Góra)
3. Ewelina Fedor (Jelenia Góra)

Wyniki na 10 km:

Mężczyźni:
1. Tomasz Ciepliński (Jelenia Góra)
2. Marcin Langer (Staniszów)
3. Paweł Mućka

Kobiety:
1. Małgorzata Wasilewska
2. Katarzyna Mitro (Kamienna Góra)
3. Marta Ignatiuk (Jelenia Góra)

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciastka dla obrońców granicy

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Kto zdobędzie mistrzostwo w siatkówce?

Nasi w Lubinie nie zawiedli...

Mikołaj w autobusie MZK

Nowa (stara) Lewica

Podwyżki dla starosty i radnych

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Zacięta rywalizacja – zwycięstwo Norwida

Absolutny pokaz siły – jesteśmy drudzy w Polsce!

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu