Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Historyczna wygrana zawodników Śniadka

Poniedziałek, 21 stycznia 2019, 12:57
Aktualizacja: 20:11
Młodzicy UKS–u Śniadek Jelenia Góra zapisali na swoim koncie pierwsze ligowe zwycięstwo w krótkiej historii klubu. W niedzielnym starciu ze Śląskiem Wrocław podopieczni Zawiślańskiego zwyciężyli w hali Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik" 31:26.

Fantastyczny doping rodziców z pewnością dodał skrzydeł gospodarzom, którzy wcale nie byli faworytem tego spotkania. UKS Śniadek miał bowiem na swoim koncie 1 zwycięstwo walkowerem i 5 porażek, a bilans Śląska Wrocław przed tym spotkaniem to 3 zwycięstwa i 4 porażki. Nawet zespoły seniorskie w Jeleniej Górze dawno nie miały takiego dopingu, jaki towarzyszył rywalizacji młodzików w ZST Mechanik.

Początek spotkania nie napawał optymizmem, bowiem po 5 minutach gry na tablicy wyników było 2:5. Chwilę później jeleniogórzanie wyrównali i przejęli kontrolę nad meczem. W 24. minucie Śniadek prowadził już 20:12, co mobilizowało kibiców do jeszcze głośniejszego dopingu. Po zmianie stron gospodarze kontrolowali wynik i do końca nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Ostatecznie UKS odniósł historyczne zwycięstwo (wywalczone na boisku) i opuścił ostatnie miejsce w tabeli grupy B Dolnośląskiej Ligi Młodzików.

UKS Śniadek Jelenia Góra - WKS Śląsk Wrocław 31:26 (20:14)
UKS: Stępień - Paprotny 13, Krzeczowski 9, Kałużny 4, Piotrowski 2, Kołodziej 2, Woldanowski 1, T. Nowak, M. Nowak, Deja, Bury.
Śląsk: Buczkowski 9, Nestorowski 8, Strzelecki 4, Cichosz 2, Wójcik 2, Krzykawski 1, Kiczak, Śliwka, Kaczmarek, Wilman.