Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Region: Hiphopowa petarda na Górze Szybowcowej

Niedziela, 13 czerwca 2021, 9:41
Aktualizacja: 9:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
To była eksplozja mocy na Górze Szybowcowej! Grupa taneczna 3AM Space oraz Moja Fundacja zorganizowały niesamowitą imprezę, która miała cel charytatywny. Była rywalizacja taneczna, malowanie graffiti, gastronomia, rękodzieła, ale przede wszystkim pozytywna energia. Zebrane środki przyczynią się do wyjazdu podopiecznych domów dziecka na wakacje.

Charytatywne Święto Kultury Hip Hop pod hasłem Vibe Sfera to efekt współpracy grupy młodych tancerek i znanej lokalnie fundacji.

Jako fundacja działamy pod wspólnym projektem "wolontariat miejski" i zapraszamy wszystkich, którzy chcą zrobić coś dobrego. Dzięki temu znalazły się u nas dziewczyny z 3AM Space. Spędziliśmy wiele godzin, żeby dopracować szczegóły - powiedział Michał Ślemp z Mojej Fundacji, który podkreśla, że zebrane środku zostaną przeznaczone na przyszłoroczne wakacje dla starszych dzieci z Karkonoskiego Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie "Nadzieja", pod którego podlega 6 placówek. - Starsze dzieci z domów dziecka są czasem pomijane, dlatego chcemy, żeby tym razem to oni mogli zobaczyć kawałek świata - dodał M. Ślemp, który liczy, że do czasu wyjazdu uda się zebrać 20-30 tys. zł.
Naszą pasją jest taniec i postanowiłyśmy połączyć siły z fundacją i stworzyć taki event - powiedziała Joanna Karnia, jedna z organizatorek imprezy.

Zawody taneczne podzielono na 3 kategorie: do 11 lat, do 16 lat oraz open (bez ograniczeń). Wśród uczestników znaleźli się m.in. tancerze z Warszawy, Poznania, Wrocławia, czy Lublina, oraz oczywiście z Jeleniej Góry. Oceniali ich profesjonalni jurorzy: Karol "Polski" Polak, Marta "Mostek" Mościcka i Jasiek Jagodziński.

To piękna akcja charytatywna, w pięknym miejscu. Często sędziuję zawody, ale zazwyczaj są to hale, natomiast tutaj jest pięknie, jest cudowna atmosfera i cel jest szczytny - dlatego to wspieramy - wyznała Marta Mościcka, jurorka pojedynków tanecznych. - Dzieciaki są bardzo zaangażowane. Chyba wszyscy po pandemii tęsknili za zawodami - jest syto! - dodała jurorka.

Organizatorki już zapowiadają, że szykują się do zimowej edycji imprezy, która odbędzie się w teatrze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skok w blok wystartował

Żywioł spustoszył gminę

Zadecydują mieszkańcy

Czytaj również

Rondo do końca wakacji  

Na S3 budują wiadukty

Spotkanie PiS zakłócone

Złoto dla diabetyków

Pożegnali terytorialsów

Odkrywanie średniowiecza

Remont drogi z opóźnieniem

Zderzenie czterech samochodów

Gorąco na spotkaniu z Borysem Budką