Zalogowanych: 16

Jelenia Góra: Hat–trick Kocota w derbach

Poniedziałek, 30 września 2019, 22:06
Aktualizacja: 22:08
Sebastian Kocot zdobył trzy bramki w starciu Victorii Jelenia Góra z Pub Golem Jelenia Góra, a jego zespół zwyciężył pewnie 4:1. Duży wpływ na wynik mógł mieć fakt, że goście grali od 21. minuty w osłabieniu po czerwonej kartce dla Damiana Rudego.

Lider grupy pierwszej jeleniogórskiej A-klasy już w 4. minucie otworzył wynik za sprawą Aleksieja Kuncewicza. Sytuację gości skomplikował w krótkim czasie Damian Rudy, który w 18. i 21. minucie obejrzał żółte kartki, a w konsekwencji musiał opuścić boisko osłabiając swój zespół. W 22. minucie na 2:0 podwyższył Sebastian Kocot i ten sam zawodnik w 41. minucie strzelił gola na 3:0. Przed przerwą ekipie z Czarnego udało się zdobyć bramkę honorową - strzał z 16 metrów Przemysława Hamowskiego, po rykoszecie trafił do bramki Victorii. W 75. minucie z rzutu karnego wynik na 4:1 ustalił Sebastian Kocot, kompletując tym samym hat-tricka. Z przebiegu meczu warto jeszcze odnotować kontuzję Radosława Paradowskiego, którego brak może osłabić ekipę Bartosza Gęcy w kolejnych spotkaniach.

Victoria Jelenia Góra - Pub Gol Jelenia Góra 4:1 (3:1)

Victoria: Harasimowicz - Kuncewicz (46' Michalak), Rudnicki, Becker (88' Buławski), Jasiński (55' Kierlik), Okowiński (75' Babul), Paradowski (57' Woś), Rząca, Maryszczak, Tusiński, S. Kocot (80' Sala).
PG: Sender - Głowik, P. Hamowski (75' Doruch), K. Hamowski, Kukuła, Kurowski (46' Wójtowicz), Lachowicz (46' Augustyniak), Ozimek, Pawlikowski, Rudy, Wrzal (46' Gawroński).

W następnej kolejce czekają nas kolejne derby Jeleniej Góry. Tym razem Pub Gol podejmie KS Maciejowa (6.10, godz. 14:00), z kolei Victoria również nie wybiera się daleko, bowiem zagra na wyjeździe z KS Łomnica (6.10, godz. 15:00). W ligowej tabeli Victoria jest liderem (16 pkt.), a Pub Gol z dorobkiem 9 pkt. zajmuje 9. miejsce.