Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 16 kwietnia
im. Cecylii, Julii

Region: Haszysz za miliony przejęty

Wtorek, 2 marca 2021, 9:00
Autor: WAC
Fot. CBŚP
Blisko 150 kilogramów haszyszu o czarnorynkowej wartości pona 8 milionów złotych przejęli funkcjonariusze z wrocławskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji.

Na terenie powiatu nyskiego policjanci CBŚP przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 27 lat. W momencie wejścia policjantów do obiektu, mężczyźni chcieli odjechać pojazdem, w którym znajdowało się siedem toreb wypełnionych blisko 150 kg haszyszu. Towar został zabezpieczony i przekazany do analizy laboratoryjnej.

Z szacunków śledczych wynika, że taka ilość narkotyków mogłaby pozwolić na przygotowanie nawet 150 tys. działek dilerskich, o wartości ponad 8 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że narkotyki miały trafić do obrotu na terenie Polski, ale część mogła być również przeznaczona na rynek Europy Zachodniej.

Zatrzymanych doprowadzono do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków, za co może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Decyzją sądu obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Ogłoszenia

Czytaj również

Handlował zaświadczeniami o wynikach testów covidowych

Chcieli okraść – wpadli

Ostrożnie na drodze

Czytaj również

Wyrzucali odpady w lesie, a urzędnicy nie reagowali  

Pijany kierujący uszkodził znaki drogowe i odjechał

Jeleniogórscy policjanci ocalili desperatkę

Rondo bez opóźnień

Po policyjnej akcji

Święcenie pokarmów

Podwyżka za wodę i ścieki zablokowana [AKTUALIZACJA]

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

To my mówimy prawdę