Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Jelenia Góra: Hala w SP 8 niemal gotowa

Niedziela, 8 maja 2022, 9:13
Aktualizacja: 9:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Budowa hali sportowej dla Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze dobiega końca. Odbyły się już pierwsze odbiory, więc marzenie społeczności szkoły integracyjnej wkrótce się spełni.

W piątek (6.05) odbyły się odbiory techniczne robót, a w ciągu 4 tygodni od tego terminu ma być wydane pozwolenie na użytkowanie.

Wrażenia ogromne - byłam świadkiem tego, jak ta hala się budowała, a jak stanęłam w gotowym obiekcie, to towarzyszą mi ogromne emocje - wyznała Maria Silbert-Salabura, dyrektorka SP 8. - To nie tylko hala, ale też 3 duże sale lekcyjne, 2 sale do terapii oraz spore zaplecze sanitarne - zaznaczyła dyrektorka.

Obiekt kosztował ok. 9,5 mln zł, z czego połowa jest dofinansowana z PFRON-u. Nowa hala to również dobra wiadomość dla klubów sportowych.

Oczywiście hala ma służyć mieszkańcom, więc w godzinach, kiedy nie będzie zajęć lekcyjnych czy SKS-ów, to obiekt będzie wykorzystywana przez kluby sportowe i innych potrzebujących - zaznaczyła M. Silbert-Salabura, która cieszy się, że otoczenie placówki również zyskało. - Są nasadzenia na zewnątrz, przesunięto zewnętrzne boisko wielofunkcyjne i liczymy na to, że zmieni się również stara część szkoły, bo wnioskujemy o termomodernizację - dodała dyrektorka.

Prezydent miasta, który wczoraj oglądał obiekt, podkreśla, że warto było, bowiem obecnie w tej cenie nie byłoby szansy na realizację zadania.

Szkoła potrzebowała takiej hali - to szkoła integracyjna z dziećmi z niepełnosprawnością. Jak zobaczyłem w jakich warunkach dzieci tu ćwiczyły, powiedziałem sobie, że budowa hali musi być jedną z pierwszych moich decyzji jako prezydenta. Gdy podejmowaliśmy decyzję wraz z radnymi, to miała być inwestycja w 100 proc. z budżetu miasta, ale podjęliśmy ryzyko. Później udało się uzyskać dofinansowanie z PFRON-u i z ministerstwa - powiedział Jerzy Łużniak - zadowolony z wykonawcy, który wcześniej rozbudowywał też Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy ul. Kruszwickiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wstydliwy problem w parku

Ścieki w Kamiennej

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Czytaj również

Tak nie parkujemy!

Kolejne wsparcie finansowe dla KANS

Za nami "Kryształowy Weekend"

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Klasyki w Jeleniej Górze

Kowarskie Stragany z muzyką i zabawą

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Co dalej ze szpitalem Bukowiec?

Nie było skażenia wody