Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Jelenia Góra: Gwiazdy rywalizowały na Paulinum

Poniedziałek, 27 września 2021, 17:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Maja Włoszczowska, Jolanda Neff, czy Ondrej Cink - to gwiazdy, które zawitały do Jeleniej Góry na wyścig firmowany przez dwukrotną wicemistrzynię olimpijską - pierwszą z wymienionych. Na terenie Paulinum odbyły się Mistrzostwa Polski w short tracku, Maja Włoszczowska MTB Race oraz Bike Maraton.

Pierwszego dnia rowerowego weekendu w Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski XCC, czyli w short tracku. Wśród mężczyzn zwyciężył Bartłomiej Wawak, który do linii mety stoczył pasjonującą walkę z Filipem Heltą. Na najniższym stopniu podium stanął Karol Ostaszewski, który stracił czołowej dwójki 17 sekund. Wśród pań najlepsza była Maja Włoszczowska, która o 4 sekundy wyprzedziła Katarzynę Solus-Miśkowicz, a o 6 sekund Paulę Gorycką.

Drugiego dnia podczas Maja Włoszczowska MTB Race pewne zwycięstwo odniósł Ondrej Cink, który o 1 minutę i 40 sekund wyprzedził Filipa Heltę. Trzeci na mecie był kolejny Czech - Jan Saska. Wśród kobiet zwyciężyła aktualna mistrzyni olimpijska Jolanda Neff, która na metę wjechała pół sekundy przed swoją przyjaciółką - Mają Włoszczowską. Ponad dwie minuty później na mecie zameldowała się Katarzyna Solus-Miśkowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciastka dla obrońców granicy

Medycy wrócili z Tanzanii

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Czytaj również

Mikołaj w autobusie MZK

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu

Absolutny pokaz siły – jesteśmy drudzy w Polsce!

Nasi w Lubinie nie zawiedli...

Kto zdobędzie mistrzostwo w siatkówce?

Podwyżki dla starosty i radnych

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Nowa (stara) Lewica

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy