Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 października
im. Szymona, Tadeusza

Jelenia Góra: Grzegorz Stankiewicz na czele lokalnego ruchu Szymona Hołowni

Piątek, 9 lipca 2021, 12:43
Aktualizacja: 12:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po spotkaniu z prezydentem Jeleniej Góry przedstawiciele "partii w organizacji" Polska 2050 Szymona Hołowni, opowiadali na konferencji prasowej o planach na rozwijanie lokalnych struktur. Liderem partii w największym mieście Kotliny Jeleniogórskiej ma być Grzegorz Stankiewicz - znany przedsiębiorca, który w przeszłości podobną rolę pełnił w Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Podczas konferencji prasowej przed jeleniogórskim Ratuszem poinformowano, że za lokalne struktury będzie odpowiadać Grzegorz Stankiewicz.

Grzegorz Stankiewicz jest dla nas osobą kluczową, liderem w Jeleniej Górze. Ma doświadczenie polityczne i po wielu rozmowach od jesieni 2020 roku, zdecydował do nas dołączyć i tworzyć z nami ruch w mieście - powiedział na wstępie Michał Kobosko, pełnomocnik Polski 2050.

Przedstawiciel partii Szymona Hołowni zapewnia, że nazwa ugrupowania nie jest przypadkowo, bowiem o polityce myślą długoterminowo. Obecnie politycy spotykają się z samorządowcami - stąd spotkanie z Jerzym Łużniakiem, tworzą struktury w całej Polsce.

Z gospodarzami miast chcemy się poznać, a może i współpracować. W ramach akcji "Poznajmy się" nasi liderzy jeżdżą po kraju. Z prezydentem Łużniakiem rozmawialiśmy ponad godzinę - była mowa m.in. o uszczerbku dla miejskich budżetów z powodu "Polskiego Ładu". Tu znaleźliśmy wspólny mianownik, aby zrobić wszystko, żeby doprowadzić do zmiany politycznej w 2023 na poziomie województwa oraz myśleć o zmianie w wyborach parlamentarnych - mówił Michał Kobosko.

Rozmowę z Grzegorzem Stankiewiczem opublikujemy w Dialogach Jelonki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Naturalnie dla włosów

Uroczyste złote gody

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?

Czytaj również

Niemal 100 milionów dla regionu

Dni Muzyki Papieskiej

Trwa modernizacja wysypiska

Co dalej z punktem krwiodawstwa?

Dziki coraz bardziej uciążliwe

Szlaki sporo kosztują

Wzorowa młodzież