Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Dolny Śląsk: Groźne znalezisko w podbolesławieckim lesie

Poniedziałek, 16 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 9:43
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Groźnym znaleziskiem z czasów II wojny światowej zajmowali się policyjny antyterroryści w okolicach Trzebienia pod Bolesławcem. leśniczy znalazł tam niewybuchy pocisków artyleryjskich oraz groźnie wyglądające ebonitowe pojemniki.

Przybyły na miejsce patrol saperów nie zdołał ustalić co kryją ebonitowe pojemniki. Znalezisko oznaczono taśmami, postawiono tablice ostrzegawcze a straż leśna zabezpieczyła teren. Jednak nawet biegły nie był w stanie zidentyfikować części znaleziska. Odkrył natomiast rok produkcji ebonitowych pojemników – 1941.

Do czynności wezwani zostali policyjni sapertzy z oddziału antyterrorystycznego. Pojemników o wymiarach 13x7 cm było kilkadziesiąt. Policjanci prześwietlili je, a następnie przeanalizowali zdjęcia rtg. Na tej podstawie stwierdzili, że pojemniki zawierające zapalnik czasowy najprawdopodobniej nie są wypełnione bojowymi substancjami chemicznymi i biologicznymi. Informację tę oraz sugestię o możliwości bezpiecznego zdalnego otwarcia przy użyciu wyrzutnika pirotechnicznego przekazano dowodzącemu akcją.

Biegły potwierdził opinie funkcjonariuszy SPAT-u, a następnie pozwolił na zdalne otwarcie pojemników. Policyjni antyterroryści otworzyli beczki, w których jak się okazało nie było groźnych substancji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowe linie wspinaczkowe

Straż miejska złamała prawo?

Rok Ludwika Anioła

Dzień Tuńczyka

Tak nie wolno parkować!

Zajeżdżają trawniki

Przyjechało wojsko

Rozpoczął się proces

Pamięci poległym

Złodzieje ukradli słupki na A4

Uwaga! Awaria sieci wodnej

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow