Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Jelenia Góra: Grand Prix Polski na Osiedlu Orlim

Niedziela, 30 maja 2021, 8:38
Aktualizacja: 8:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
TKKF Orle był gospodarzem pierwszej imprezy w ramach tegorocznego cyklu Grand Prix Polski w mölkky. Dyscyplina rodem z Finlandii od kilku lat jest propagowana przez lokalne towarzystwo, a w sobotę (29.05) na Osiedlu Orlim odbyły się zawody z udziałem czołowych zawodników z mistrzem Polski na czele.

Pierwszy turniej, który miał się odbyć w kwietniu w Bojanowie, ze względu na rządowe obostrzenia został przełożony, więc impreza w Jeleniej Górze była rozpoczęciem tegorocznego cyklu. Patronat nad Grand Prix Polski objął ambasador Finlandii. Podczas oficjalnego rozpoczęcia zawodów przemawiali zaproszeni goście i organizatorzy. Następnie swoich sił mogli w mölkky spróbować oficjele, z prezydentem miasta na czele.

Po raz pierwszy miałem okazję rzucić i jest to bardzo ciekawa gra. To typowo rodzinna zabawa. TKKF ma wiele takich dyscyplin, jak chociażby bulle. Ogniska jeleniogórskie aktywnie znalazły się w środowisku i zachęcają do udziału w różnych dyscyplinach. Fajnie, że to się dzieje w Jeleniej Górze - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.
W zawodach bierze udział trzech najlepszych zawodników Mistrzostw Polski. W sumie 52 zawodników na starcie - z różnych stron Polski, tj. Sztum, Świętochłowice, Warszawa, Chorzów, Puszczykowo, Bojanowo, a także reprezentacja Jeleniej Góry - powiedział Ryszard Cegła, prezes ogniska TKKF Orle w Jeleniej Górze.

Dyscyplina jest popularyzowana w największym mieście Kotliny Jeleniogórskiej od 4 lat, a od 3 lat odbywa się Jeleniogórska Liga Mölkky organizowana przez TKKF, gdzie każdy może spróbować swoich sił.

Mölkky to gra dla każdego, bez względu na wiek. Ważne jest celne oko, sprawne oko i umiejętność liczenia do 50. Nie potrzebne są wymagania fizyczne - wyjaśnia R. Cegła, organizator edycji w Jeleniej Górze.

W kalendarzu Grand Prix znalazło się 5 imprez, a finał zaplanowano we wrześniu w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rondo do końca wakacji  

Spotkanie PiS zakłócone

Tak się nie parkuje

Czytaj również

Zacięta rywalizacja w Warszawie

Zderzenie czterech samochodów

Konkurs rozstrzygnięty: Najwięcej dla piłkarzy

Kolizja na skrzyżowaniu

Żywioł spustoszył gminę

Gorąco na spotkaniu z Borysem Budką

Rządy PO w praktyce

Skok w blok wystartował

Trybuna dotarła