Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Jelenia Góra: Gorąco na spotkaniu z Borysem Budką

Wtorek, 13 lipca 2021, 9:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (13.07) Jelenią Górę odwiedzili byli liderzy i parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej, którzy przekonują, że trzeba odsunąć PiS od władzy. Chwilami było nerwowo za sprawą obecności Marcina Bustowskiego i jego "drużyny" - lider Bezpiecznych Konsumentów przy każdej tego typu okazji stara się podnosić temat glifosatu i szeroko pojętego bezpieczeństwa żywności.

Spotkanie pod hasłem "Kierunek przyszłość" odbyło się z udziałem Borysa Budki, Grzegorza Schetyny, Alicji Chybickiej i kilku innych parlamentarzystów.

Cieszymy się, że jesteśmy w Jeleniej Górze - to świetnie zarządzane miasto pokazujące jak ważny jest samorząd. Nie boimy się spotkań w terenie, chcemy rozmawiać na argumenty - mówił Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, który niedawno ustąpił miejsca Donaldowi Tuskowi.

W trakcie spotkania rozmawiano m.in. o edukacji, służbie zdrowia, seniorach oraz przedsiębiorcach. Uczestnicy mogli też za pomocą ankiety odpowiedzieć, co z 7 proponowanych postulatów jest dla nich najważniejsze.

Polityce zawsze towarzyszą emocje, ale chodzi o to, żeby normalnie rozmawiać - mówił Grzegorz Schetyna, odnosząc się m.in. do głośnej postawy Marcina Bustowskiego.

Z kolei prezydent Jeleniej Góry usłyszał od jeleniogórskiego rolnika, że jest jedynym normalnym politykiem w PO, a pozostali to zdrajcy.

Politycy odpowiadali na pytania zgromadzonych i wierzą, że wygrają wybory do Sejmu i Senatu w 2023 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uczcili Dzień Sybiraka

Powstaje najdłuższy most na budowanym odcinku S3

Miasto za wzór

Czytaj również

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

30 lat Straży Miejskiej

Skończył 100 lat!

Wystartowało polskie Davos

Uroczysta sesja z zasłużonymi i nagrodą

Kolizja z udziałem karetki