Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Mysłakowice: Gminne dożynki w Mysłakowicach

Wtorek, 14 września 2021, 6:36
Autor: WAC
Fot. WAC
Bogatą oprawę miały tegoroczne dożynki gminy Mysłakowice, które odbyły się wczoraj (12.09) w parku królewskim w Mysłakowicach.

W trakcie wczorajszego święta plonów nie zabrakło obrzędów związanych z zakończeniem żniw. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Potem był korowód dożynkowy, przekazanie na ręce wójta gminy Michała Ormana przez starostę i starościnę dożynek bochna chleba wypieczonego z tegorocznego zboża oraz konkurs wieńców dożynkowych przygotowanych przez sołectwa. Jury konkursu najwyżej oceniło instalację dożynkową w kształcie domu tyrolskiego przygotowaną przez sołectwo Mysłakowice. Na scenie prezentowały się lokalne zespoły ludowe.

Organizatorzy festynu towarzyszącemu dożynkom czyli Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury, zadbali o dobrą zabawę dla uczestników. Na dzieci czekały: dmuchańce, przejażdżki konne i bryczkami, zagroda ptactwa, przejazdy drezyną elektryczną, ekspozycja fiata 126 p, kreatywne warsztaty z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Kołem Gospodyń Wiejskich Wojanów – Bobrów, gry i zabawy z lat 70 i 80 z ZHP

Muzycznie imprezę oprawiły koncerty duetu „My Dwie” z gośćmi, z zespołów Antares i Inwazja Hitów. Nie zabrakło także pokazu tańca przygotowanego przez Szybiak DANCE Studio. Na finał zaśpiewała gwiazda imprezy czyli Cleo.

Dożynkom towarzyszyły dwa bardzo ważne wydarzenia: wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek nowej szkoły podstawowej w Mysłakowicach oraz przekazanie sztandaru dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy.

Z roku na rok rolników w naszej gminie jest coraz mniej – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. Brakuje nowych rolników, a ci starsi sprzedają swoje gospodarstwa, choć są takie, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Dominującym kierunkiem rozwoju gminy staje się obsługa ruchu turystycznego. Staramy się jednak pamiętać o rolniczym trudzie i co roku organizujemy dożynki gminne, a w niektórych miejscowościach dożynki sołeckie. Z okazji święta plonów życzę rolnikom dużo zdrowia, wytrwałości oraz jak najmniej nieszczęść związanych z pogodą - dodał wójt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Z samorządowcami o projektach

Co z oczyszczalnią w Marczycach?  

Wystartowało polskie Davos

Czytaj również

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

Piknik miejski za nami

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

Za przepłacone inwestycje obniżka pensji dla prezydenta Jeleniej Góry?

Trwa budowa obwodnicy Piechowic

Cieplickie święto miodu

Park rozrywki nie tutaj?

Remont na obwodnicy

O powrocie pociągów do Karpacza