Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Głogów: Głogów zdobyty

Sobota, 18 grudnia 2021, 21:56
Aktualizacja: 21:59
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Dobiegły końca zmagania w ramach Turnieju Mikołajkowego - VII Grand Prix Głogowa w mini-siatkówce dziewcząt. Organizatorem przedsięwzięcia był klub MKS Piast Głogów, a na starcie nie zabrakło reprezentantek UKS-u Sokoliki Janowice Wielkie.

W turnieju wystąpiły siatkarki z klas czwartych, szóstych oraz zawodniczki startujące w kategorii singielki. Na parkiecie głogowskiej „Dziesiątki” zagrało kilkadziesiąt młodych adeptek piłki siatkowej z następujących klubów: UKS Sokoliki Janowice Wielkie, UKS Świt Drzonków, UMKS Volley Głogów, ZAHIR Volley Wschowa, UKS Ares Nowa Sól oraz MKS Piast Głogów.

- Emocji siatkarskich nie zabrakło i tym razem! Najwięcej emocji pojawiło się podczas rywalizacji najmłodszych „singielek”, które rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką i rywalizacją sportową na boisku. W kategorii dwójek i czwórek dziewczęta zaprezentowały dobry poziom gry i rywalizacji na boisku. Dziś liczyła się dobra atmosfera i uśmiech u każdej zawodniczki. Do sali SP 10 Głogów zawitał św. Mikołaj, który miał niespodzianki dla wszystkich uczestniczek turnieju – pamiątkowe koszulki i słodki upominek. Te czekały również na trenerów i opiekunów drużyn - opowiada trener janowiczanek, Piotr Lesiński.

Janowickie siatkarki z klasy szóstej zajęły trzecie miejsce, a młodsze koleżanki z klasy czwartej pierwszą lokatę. Reprezentująca nasz klub w singielkach Hanna Łuczak stanęła na najwyższym stopniu podium. Nasze mikołajkowe złotka to: Lena Paluch, Oliwia Sasiela, Natalia Kusz, Maja Gapińska, Anna Górnicka, Daria Górnicka oraz wspomniana Hanna Łuczak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator o działaniach osłonowych rządu

Dla babć i dziadków

Mistrzostwo siatkarek SP 3

Śnieżka znów królową wiatru

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Piękno i tradycja rzemiosła mieszkańców regionu

Nadciąga X Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska Dziesiątka

Sanepid ws. glifosatu

Igrzyska Młodzieży w siatkówce

Auta na ścieżkach rowerowych

SP 2 wygrała Igrzyska Młodzieży

Walczyli o prym na Dolnym Śląsku