Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Szklarska Poręba: Fotograficznie o Szklarskiej Porębie

Niedziela, 4 lipca 2021, 8:18
Autor: WAC
Fot. użyczone
W ostatni piątek (2.07) w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie - Oddział Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy „Z kronik Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego – Fotograficzna gawęda o Szklarskiej Porębie”.

Wystawa jest kolejnym z akcentów związanych z obchodzonym w tym roku jubileuszem 60-lecia Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jego historia rozpoczęła się w 1961 roku. Wtedy to grupa szesnastu entuzjastów fotografii z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości powołała Stowarzyszenie Miłośników Fotografii Amatorskiej (SMFA). W późniejszym czasie SMFA przekształciło się w Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne (JTF) i trwa pod tą nazwą do dziś. Obecnie JTF liczy 32 członków. W tym gronie są osoby, które należą do towarzystwa od jego początku, czyli od 1961 roku. Wszyscy są amatorami i poprzez organizację wystaw, konkursów oraz plenerów fotograficznych zajmują się propagowaniem fotografii amatorskiej.

Na wystawie otwartej w Domu Hauptmannów prezentowane są fotografie wykonane przez osoby związane ze Szklarską Porębą lub wykonane w tym mieście i okolicy. Ich autorami są: Mieczysław Bożek, Kazimierz Filipiak, Zenon Harasym, Wacław Narkiewicz, Mieczysław Obałek, Zygmunt Trylański, Waldemar Wydmuch, Zdzisław J. Zieliński i Władysław Żołęcki.

Otwarcie wystawy było okazją do rozmów o historii JTF i jego założycielach. Można było też usłyszeć anegdoty z pierwszych lat działalności, powiązane ze Szklarską Porębą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Narodowe czytanie: „Moralność Pani Dulskiej”

Co w nowym sezonie w ZTA?

Kawiarenki dla seniorów

Na dolnośląskim stole

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił

“Przemiany” Agnieszki Kazały w ODK

Czy powstanie baza lotniczego pogotowia?

Jeleniogórskie Spotkania Teatralne już wkrótce

Pamięci zesłanych na Sybir

Będzie się działo w Muzeum Przyrodniczym!

Ingres Biskupa Legnickiego

Na organy i saksofon