Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Szklarska Poręba: Forum biznesu pogranicza

Piątek, 5 listopada 2021, 6:03
Autor: WAC
Fot. WAC
Pod hasłem "Wspólne odkrywanie nowych trendów w gospodarce energetycznej" w Szklarskiej Porębie odbyło się wczoraj (4.11) 28. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm. Organizatorem spotkania była Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Forum to największa giełda kooperacji w Polsce, która umożliwia mikro, małym i średnim firmom zaprezentowanie oferty, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz nawiązanie nowych kontaktów handlowych z firmami niemieckimi i czeskimi. W imprezie brało udział kilkaset firm z różnych branż głównie: metalowej, przemysłu ciężkiego, przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz usługowych W tym roku po raz pierwszy poza przedsiębiorcami z Polski, Czech, Niemiec w Forum uczestniczyły firmy z Białorusi.

Tegoroczne Forum jest doskonałą platformą do zaprezentowania swojej oferty oraz wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi przedsiębiorcami a ich partnerami z Czech oraz Niemiec – mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko. - Taka współpraca, otwartość na pozostałe strony a także zrozumienie wzajemnych uwarunkowań pozwolą na osiągnięcie nowej jakości relacji trójstronnych. Ogromna w tym zasługa Forum, którego kolejna edycja pokazuje jak ważne jest rozwijanie współpracy pomiędzy naszymi regionami.

Program Forum był podzielony na dwie części. W pierwszej - panelowej dyskutowano głównie o transformacji energetycznej. Sporo czasu poświęcono rozwojowi elektromobilności oraz znaczeniu wodoru dla redukcji emisji i zrównoważonego rozwoju. Druga część spotkania była czasem na bezpośrednie kontakty biznesowe między przedsiębiorcami.

Forum jest okazją do wymiany doświadczeń, do nawiązania kontaktów i do poznania sąsiednich krajów i regionów – mówi prezes KARR Hubert Papaj. - Podczas giełdy „be to be” przedsiębiorcy, którzy zarejestrowali się na dzisiejszą konferencję będą mogli spotkać się i porozmawiać z kilkunastoma partnerami biznesowymi. Liczymy, że wzorem lat poprzednich zaowocuje to szerokimi kontaktami gospodarczymi, umowami i kontraktami oraz rozwojem firm. Giełda ma formę szybkich, trwających po 15 minut spotkań, podczas których partnerzy powinni wymienić kontakty, powiedzieć czego oczekują, co oferują. To sobie cenią przedsiębiorcy bo dla nich liczy się czas.

Wśród gości Forum nie zabrakło senatora RP Krzysztofa Mroza.

Jako subregion jeleniogórski sąsiadujemy z Niemcami i Czechami więc każda forma współpracy także biznesu jest sprawą pożądaną – mówi senator K. Mróz. - To wzmacnia kontakty międzyludzkie, relacje, daje możliwość pozyskania klientów. Takie spotkania są bardzo pożyteczne, bo mogą otworzyć naszym firmom nowe rynki i pomóc pozyskać nowych partnerów biznesowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Szkoła Przyrodniczo–Usługowa do likwidacji?

Rondo prawie gotowe

Czytaj również

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

Budżet Jeleniej Góry przegłosowany

Nagrody prezydenta Jeleniej Góry dla firm i organizacji

Senator o działaniach osłonowych rządu

Zniszczony billboard budzący kontrowersje

Młodzieżówka o podwyżce dla prezydenta

Pożar skrzynek elektrycznych w wieżowcu

Sypią się mandaty

Sanepid ws. glifosatu