Jelenia Góra: Finepharm w wysokiej formie

Niedziela, 10 października 2010, 18:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 października 2010, 11:48
Autor: arec
Bardzo dobry mecz rozegrały dziś piłkarki ręczne Finepharmu Jelenia Góra, które pokonały SPR Olkusz 32:23.

Zespół jeleniogórski obawiał się spotkania z dzisiejszym rywalem. W drużynie z Olkusza grają zawodniczki, które jeszcze w ubiegłym sezonie występowały na parkietach ekstraklasy.

Początek spotkania należał jednak do zespołu jeleniogórskiego, który po 10 minutach prowadził 6:3. Później Srebrne Lwice zabrały się za odrabianie strat i w 15 minucie było już 7:7, a kolejne minuty upływały pod znakiem wyrównanej walki „bramka za bramkę”. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej części gry podopieczne Mirosława Urama odskoczyły rywalkom na 2 punkty i do przerwy było 17:15.

Po zmianie stron Finepharm zdobywał coraz większą przewagę. W 40 minucie było 22:18. Przez kolejnych kilkanaście minut, dzięki świetnej grze obronnej Finepharmu, przyjezdne nie zdołały rzucić ani jednej bramki. Tymczasem jeleniogórzanki znakomicie realizowały założenia co do gry w ataku, sukcesywnie podwyższając prowadzenie. W 53 minucie było już 30:18.

Końcowe minuty spotkania to kontrolowanie wyniku przez Finepharm, który cały czas grał w osłabieniu bowiem kolejne zawodniczki otrzymywały kary 2 minut. Wysoki dystans udało się jednak utrzymać i mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Mirosława Urama 32:23.

Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że SPR upatrywany jest jako główny kandydat do awansu do ekstraklasy.