Kielce: Finepharm lepszy od gospodarzy turnieju

Piątek, 12 marca 2010, 21:24
Aktualizacja: Sobota, 13 marca 2010, 11:41
Autor: arec
Finepharm Jelenia Góra powalczy o piąte miejsce. Dziś jeleniogórzanki pokonały, grający na własnym parkiecie, zespół KSS Kielce.

Piłkarki ręczne Finepharmu Jelenia Góra w półfinale turnieju o Mistrzostwo Polski juniorek zagrały z KSS Kielce. Wcześniej, za organizatorami podawaliśmy, że jeleniogórzanki zagrają z Wilanowią Warszawa. Podopieczne Mirosława Urama po zaciętej walce wygrały z kielczankami 33:31.

O końcowym wyniku zadecydowały aż dwie dogrywki. W regulaminowym czasie było 25:25. Pierwsza dogrywka także nie wyłoniła zwycięzcy. Na tablicy wyników widniał rezultat 29:29. Drugą dogrywkę Finepharm rozstrzygnął na swoją korzyść i po wygranej 33:31 jeleniogórzanki zagrają o piąte miejsce w turnieju. Rywalem Finepharmu będzie Wilanowia Warszawa, która dziś pokonała Beskid Nowy Sącz 35:28. Mecz rozpocznie się jutro o godzinie 10.30.

W meczu o tytuł mistrzowski zagrają piłkarki ręczne KPR Ruchu Chorzów i Truso Elbląg. Obydwa zespoły były rywalami Finepharmu. W półfinale Mistrzostw jeleniogórzanki przegrały z Ruchem 24:27. W turnieju finałowym zaś Finepharm uległ zespołowi Truso 32:35.

KSS Kielce – MKS Finepharm Jelenia Góra 31:33 (12:12) (25:25) (29:29)

Finepharm: Bieńko 8, Bielecka 4, Demuth, Konarzewska 4, Kosmala, Latuszek 4, Murczak, Pałysa, Pawliszak 9, Sawicka 4