Żyrardów: Finepharm Karkonosze znowu zwycięskie

Niedziela, 14 marca 2010, 19:27
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 marca 2010, 13:11
Autor: arec
Znakomicie w drugiej rundzie rozgrywek 1 ligi radzą sobie koszykarki Finepharmu Karkonoszy Jelenia Góra. Podopieczne Iwony Błaszak odniosły kolejne zwycięstwo. Tym razem w wyjazdowym meczu nad Żyrardowianką Żyrardów.

Mecz w Żyrardowie nie rozpoczął się korzystnie dla jeleniogórzanek. Na minutę przed zakończeniem pierwszej kwarty Karkonosze przegrywały 5:15. Jednak dzięki lepszej grze w obronie i celnemu rzutowi za trzy punkty Magdaleny Iwanowicz udało się zmniejszyć prowadzenie Żyrardowianki na 15:10. W drugiej kwarcie zespół jeleniogórski zagrał lepiej, ale wciąż prowadzenie utrzymywały przeciwniczki i po pierwszej połowie było 33:27.

Trzecia kwarta rozpoczęła się bardzo dobrze dla Karkonoszy. Udało się nie tylko odrobić straty, ale i wyjść na prowadzenie. Po pięciu minutach było już 39:36 dla podopiecznych Iwony Błaszak. Żyrardowianka zdołała jednak odrobić straty i po trzeciej kwarcie było 51:51. Ostatnia część meczu miała nerwowy przebieg. Na dwie minuty przed końcem jeleniogórzanki miały przewagę siedmiu punktów, ale zawodniczki z Żyrardowa ponownie odrobiły straty i na 20 sekund przed końcem Karkonosze prowadziły 70:68. W ostatnich sekundach jednak jeleniogórzanki nie pozwoliły na odebranie sobie zwycięstwa i mecz zakończył się rezultatem 72:68 na korzyść Karkonoszy.

Żyrardowianka Żyrardów – Finepharm Karkonosze Jelenia Góra 68:72 (15:10) (18:17) (18:24) (17:21)

Karkonosze: Kowalczyk 16, Winnicka 15, Mićków 12, Iwanowicz 10, Rozwadowska 9, Kret 8, Witkoś 2, Pawlukiewicz, Kowiel, Górniaczyk.