Zalogowanych: 15

Jelenia Góra: Finepharm jedną nogą w Superlidze

Niedziela, 10 kwietnia 2011, 18:50
Aktualizacja: Wtorek, 12 kwietnia 2011, 1:15
Piłkarki ręczne Finepharmu Jelenia Góra pokonały NLO SMS ZPRP Gliwice 37:33. Dzięki porażce SPR–u Olkusz z Olimpią Nowy Sącz na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mamy już trzy punkty przewagi nad ekipą z Małopolski.

W sobotni wieczór do Jeleniej Góry napłynęły mobilizujące wieści z Olkusza, gdzie wicelider wysoko przegrał z Olimpią Nowy Sącz 22:32. Szczypiornistki Finepharmu wychodząc na niedzielny mecz przeciwko SMS-owi Gliwice wiedziały, że zwycięstwo da im 3 punkty przewagi nad drugim SPR-em. Już w 9 min. nasze zawodniczki prowadziły 7:3, ale przyjezdne nie rezygnowały z walki doprowadzając po 18 minutach gry do remisu po 9. Już w 23 minucie swój występ musiała zakończyć Pieniowska, która po trzeciej dwuminutowej karze otrzymała zgodnie z regulaminem czerwoną kartkę. Pierwsza połowa bardzo dobra w wykonaniu Kasprzak, zakończyła się prowadzeniem jeleniogórzanek 19:13.

Po zmianie stron podopieczne trenera Urama utrzymywały bezpieczną przewagę w okolicach 5 punktów. Bardzo dobrze zaprezentowały się również Pawliszak, Wasiucionek oraz Konarzewska. Na 5 minut przed końcem jeleniogórzanki osiągnęły najwyższą przewagę tego dnia (35:27), a trener zdecydował się dać szansę zmienniczkom. W końcówce ślązaczki zmniejszyły nieco rozmiary porażki, a w ostatniej minucie czerwoną kartkę obejrzała Skoczyńska. Ostatecznie Finepharm wykorzystał potknięcie SPR-u Olkusz, wygrywając 37:33 i powiększając swoją przewagę nad najgroźniejszymi rywalkami do 3 punktów. Do rozegrania pozostały jeszcze dwie kolejki.

Za tydzień piłkarki ręczne z Jeleniej Góry mogą sobie zapewnić awans do PGNiG Superligi pod warunkiem zwycięstwa w Nowym Sączu, gdzie ich rywalkami będą zawodniczki Olimpii-Sądeczanin Nowy Sącz.

MKS Finepharm Jelenia Góra - NLO SMS ZPRP Gliwice 37:33 (19:12)

MKS: Demiańczuk, Baranowska - Kasprzak 9, Konarzewska 6, Wasiucionek 5, Pawliszak 5, Skoczyńska 5, Stochaj 4, Latuszek 3, Hofmańska Mon., Bielecka, Kosmala.

SMS: Wawrzynkowska, Sagała - Mączka A. 8, Mączka M. 6, Suprawska 5, Fierka 3, Galińska 3, Maksymiuk 2, Jałoszewska 2, Pieniowska 1, Skonieczna 1, Michla 1, Grobelska 1, Pesel.