Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 czerwca
im. Gerwazego, Protazego

Region: Fikcyjna firma, by wyłudzić VAT

Czwartek, 10 czerwca 2021, 10:45
Autor: WAC
Fot. KAS
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa w trakcie kontroli w jednej z wrocławskich spółek wykryła fikcyjną działalność gospodarczą, prowadzoną w celu wyłudzenia zwrotu podatku VAT.

Jak stwierdzono - wrocławska spółka od stycznia do października 2017 r. nie prowadziła rzeczywistej działalności gospodarczej. Prześledzono transakcje łańcuchowe - zakupu i sprzedaży oleju rzepakowego, słonecznikowego i ich składników, w której uczestniczyli dostawcy i kontrolowana spółka.

Analiza dowodów potwierdziła, że spółka była uczestnikiem sztucznie stworzonych transakcji łańcuchowych – informuje rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek. - Faktury, które miały dokumentować transakcje w tym nielegalnym mechanizmie, nie potwierdzały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Spółka pełniła w karuzeli podatkowej rolę tzw. bufora, którego zadaniem było stworzenie pozorów prowadzenia legalnej działalności. W wyniku tego procederu firma zawyżyła naliczony podatek VAT o 4,6 miliona złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Policyjny pościg za motocyklistą

Odznaczenia dla opozycjonistów

Nielegalny hazard na celowniku KAS i policji

Czytaj również

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Wandale niszczą zamek

Pestka: Razem! Dokąd?

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Zagrali dla Jurka!  

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Manewry strażaków

Pierwsza wodna kurtyna