Jelenia Góra: Festyn piłkarski "Jelfa Gol !", z okazji Dnia Piłkarza

Środa, 9 czerwca 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2006, 16:09
Autor: PK
Na Stadionie Miejskim przy ulicy Złotniczej, dnia 9 czerwca, odbyły się obchody Dnia Piłkarza 2004. Na imprezę złożyły się trzy wydarzenia sportowe. Pierwszym wydarzeniem był finał turnieju „Liga biznesu” z udziałem sześciu jeleniogórskich firm – przy okazji sponsorów obchodów Dnia Piłkarza 2004. Turniej wygrała firma „TN Poland”, drugie miejsce zajął „Impel”, a trzecie „Jelfa”.

Kolejnym wydarzeniem była Mini Liga Mistrzów, czyli turniej dla dzieci do lat trzynastu, niezrzeszonych w klubach piłkarskich. Wszystkie zasady tego turnieju zostały zaczerpnięte z prawdziwej Ligi Mistrzów. Także liczba zespołów – łącznie 32 - i ich nazwy pozostały takie jak w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Zwycięzcą Mini Ligi został zespół „Chelsea” ze Świeradowa, natomiast drugie miejsce zajął „Anderlecht”.

Następnie został rozegrany Mini Turniej EURO-GOL 2004, czyli Mini Mistrzostwa Europy. W tym turnieju startowały dzieci do lat dziesięciu z klubów okręgu OZPN Jelenia Góra. Tym razem zwyciężył zespół Chrobrego Nowogrodziec, drugie miejsce zajął Jantur Gryfów a trzecie Szkółka Piłkarska GOL. Wszystkie turnieje zostały rozegrane na wysokim poziomie, a dla najlepszych piłkarzy turnieju EURO-GOL przyznano specjalne wyróżnienia. Ukoronowaniem całej imprezy był mecz pokazowy, w którym w jednej drużynie wystąpiły gwiazdy polskiej piłki a w drugiej przyjaciele Szkółki Piłkarskiej GOL. Co było łatwo przewidzieć gwiazdy polskiej piłki wygrały 3:1.

Dzień Piłkarza 2004 uświetnił swoja obecnością piłkarz reprezentacji Polski, Andrzej Niedzielan, który niestety nie mógł zagrać w meczu pokazowym z powodu kontuzji. Mimo to jego osoba wzbudzała ogromne zainteresowanie, zwłaszcza gdy rozdawał autografy. Szkoda, że w dniu imprezy aura nie dopisała odstraszając wielu potencjalnych widzów.