Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 października
im. Szymona, Tadeusza

Jelenia Góra: Festiwal wystartował

Sobota, 28 sierpnia 2021, 8:16
Aktualizacja: 8:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
XXIV edycja festiwalu Silesia Sonans rozpoczęła się w piątkowy wieczór (27.08) w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze. Na początek licznie zgromadzonym melomanom zaprezentowała się Capella Cracoviensis, która zagrała Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego.

Doskonale znane Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego były znakomitym początkiem festiwalu, który w tym roku odbywa się po raz 24. Publiczność nagradzała artystów z Krakowa gromkimi brawami, a muzycy odwdzięczali się bisami. Capella Cracoviensis pod przewodnictwem Jana Tomasza Adamusa nie pierwszy raz wystąpiła przed jeleniogórskimi melomanami i za każdym razem jest to niezwykły koncert.

W sobotę (28.08) w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego kolejna muzyczna uczta. O godz. 19:00 jako support wystąpi Piotr Pączkowski (fortepian), a następnie o godz. 19:30 przyjdzie czas na Sulamitę Ślubowską (skrzypce) i Macieja Słapińskiego (fortepian), którzy zaprezentują utwory Józefa Wieniawskiego, Szymona Laksa i Grażyny Bacewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wystawa JaworART2

Trwa modernizacja wysypiska

Żywe lekcje sztuki

Czytaj również

Dramat relacji i skandal XIX wieku (recenzja)

Dni Muzyki Papieskiej

Naturalnie dla włosów

Wzorowa młodzież

Zaczytaj się z Jelonką.com

Zaczytaj się z Jelonką.com

Dziki coraz bardziej uciążliwe

Złoty Samorodek

"Pilnie kupię biografię"