Jelenia Góra: Festiwal "trójek" w Pucharze Polski koszykarek

Środa, 14 listopada 2007, 22:24
Aktualizacja: 22:31
Autor: Łukasz Stawski
W pierwszym pojedynku rundy eliminacyjnej Sure Shot Cup koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra uległy "u siebie"Cukierkom Odrze Brzeg 75:82. Oba zespoły zaprezentowały w tym pojedynku prawdziwy festiwal rzutów za trzy punkty i aż 20 razy trafiły w ten sposób do kosza rywalek.

Koszykarki Kolegium Karkonoskiego zagrały z Cukierkami z bardzo dużą ambicją i dopóki starczało im sił prowadziły różnicą nawet kilkunastu punktów. Niestety w końcówce grające zaledwie szóstką zawodniczek jeleniogórzanki nie były w stanie przeciwstawić się dysponującym szerszym składem brzeżankom i przegrały całe spotkanie różnicą siedmiu oczek. Po raz kolejny najlepszą zawodniczką w barwach AZS KK była Natalia Małaszewska, która zdobyła 31 punktów i miała 9 asyst.

Pierwsza kwarta spotkania stała pod znakiem bardzo dobrej skuteczności jeleniogórzanek. Podopieczne trenera Eugeniusza Sroki głównie dzięki Agnieszce Kret wygrywały po 10 minutach 26:20. Ozdobą tej części gry był oddany równo z końcową syreną celny rzut N. Małaszewskiej, niemal z połowy pola gry. Brzeżanki w tym okresie sprawiały wrażenie drużyny, która chce wygrać najmniejszym nakładem sił, niemal na stojąco. W drugiej odsłonie po serii celnych trójek gospodynie prowadziły już nawet 39:23. Brzeżanki od tego momentu jako receptę na zniwelowanie dystansu punktowego zaczęły stosować także rzuty za trzy punkty i po 20 min przegrywały tylko 40:45.

W trzeciej części gry na parkiecie trwała walka kosz za kosz i po 30 min. jeleniogórzanki utrzymały minimalne prowadzenie 65:61. Niestety w ostatniej odsłonie gospodynie zatraciły swoją dotychczasową skuteczność i zaczęły popełniać także proste błędy w obronie. W 38 min, po rzucie za trzy punkty znakomitej tego dnia Rosjanki Lyudmily Lyubarskiej Cukierki wyszły na prowadzenie 79:71 i mimo podejmowanych w końcówce przez jeleniogórzanki prób odwrócenia losów rywalizacji taktycznymi faulami nie dały już sobie wydrzeć wygranej i po 40 min. triumfowały 82:75.

Pojedynek rewanżowy pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrany za tydzień w Brzegu

AZS Kolegium Karkonoskie – Cukierki Odra Brzeg 75:82 (26:20, 19:20, 20:21, 10:21)
AZS KK: Małaszewska 31, Balsam 14, Kret 12, Arodź 6, Wójcik 6, Dłutowska 6.