Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Ferrari (i nie tylko) zaprezentowane

Sobota, 21 maja 2022, 7:20
Aktualizacja: 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Gratka dla fanów motoryzacji - w piątek (20.05) na Placu Ratuszowym zaprezentowano supersamochody, ze szczególnym uwzględnieniem Ferrari. Wszystko za sprawą imprezy Supercars Mountain Challenge, którą organizuje Królewskie Towarzystwo Automobilowe.
To są samochody klasyczne, czyli najciekawsze. Wspominamy je z plakatów z najmłodszych lat, bądź z filmów. Ferrari zawsze jest w sercach miłośników motoryzacji. Zaprosiliśmy posiadaczy tych samochodów, żeby im pokazać Jelenią Górę, zachęcić do przyjazdu tutaj - powiedział Ryszard Piotrowski z Królewskiego Towarzystwa Automobilowego.

Po przyjeździe na Plac Ratuszowy supersamochody można było oglądać, a następnie odbywały się konkursy. Uczestnicy zlotu rzucali samolotami z papieru i piłeczkami do tenisa stołowego - do wąsko uchylonego okienka lamborghini. Zwycięzcy otrzymywali vouchery na pobyt w 5-gwiazdkowym hoteli w Karpaczu. Ponadto organizatorzy zapewnili konkurs z torem przeszkód, które luksusowe auta pokonywały w jak najkrótszym czasie. Puchar w konkursie elegancji prezydent Jeleniej Góry wręczył dla posiadacza Ferrari 328 GTB z 1986 roku. Na zakończenie dnia uczestnicy zlotu przesiedli się do daewoo, którym pokonywali kolejny tor przeszkód. Tu również wyłoniono zwycięską załogę.

W sobotę (21.05) od godz. 9:00 uczestnicy rajdy wyruszą na kręte i wymagające drogi w Karkonoszach. Od pętli w Piechowicach będą pokonywać trasę do Michałowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Festyn parafialny u Pijarów

Twierdził, że go pobito

Koncert dla taty

Czytaj również

Zatrzymano złodzieja

Z Polskiego Ładu

OSP z nowym wozem

Skromne finansowanie – skromny Festiwal Teatrów Ulicznych

Nie żyje Hanna Hurkała

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium