Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

JELENIA GÓRA: Ferie w teatrze, do wygrania tanie bilety

Czwartek, 7 lutego 2008, 15:36
Aktualizacja: 15:37
Autor: TT
Podczas tegorocznych ferii zimowych – w przeciwieństwie do śniegu i mrozu – nie zawiódł teatr. Młodzi widzowie będą mogli obejrzeć niemal wszystkie propozycje Sceny Animacji.

Już w najbliższą niedzielę, 10 lutego o godzinie 16 w Teatrze Zdrojowym rozpoczną się przygody bohaterów „Porwania w Tiutiurlistanie” W. Żukrowskiego w reżyserii Ireny Dragan. Porwanie w Tiutiurlistanie” to opowieść o przygodach królewny Wiolinki, córki króla Cynamona, władcy Tiutiurlistanu. Porwana przez Cygana Nagniotka, odmieniona zewnętrznie i wewnętrznie przez jego złe czary, miała stać się przyczyną wojny pomiędzy Tiutiurlistanem i Blabancją rządzoną przez króla Baryłkę. Tragedii udało się zapobiec w ostatniej chwili…

– Później zaprosimy dzieci na „Tymoteusza Rymcimci” (13 lutego), „Małego Duszka” (14 lutego) i „Potęgę teatru, czyli Muminki” (17 i 19 lutego) – wylicza Elżbieta Łoźnikow z działu marketingu Sceny Animacji. – Koniec miesiąca już bezapelacyjnie należy do „Tymoteusza Rymcimci” (27,28 i 29 lutego) i nic w tym dziwnego, gdyż to jedno z bardziej ukochanych przez dzieci przedstawień. Wesoła bajka Jana Wilkowskiego opowiada o małym niedźwiadku Tymoteuszu, który bardzo chciał mieć psa i zaprzyjaźnił się z Psiuńciem Przybłędą. Pozostali bohaterowie bajki to tata niedźwiedź, który nie lubi psów, kura – sprzedawczyni w sklepie i czarny charakter tej historii – lis. Znakomita gra aktorska i świetna muzyka sprawiają, że opowieści słucha się z ogromną przyjemnością.

Teatr nie zapomniał także o starszej publiczności, zwłaszcza że zbliżają się Walentynki. A jakiż spektakl piękniej i dowcipniej rozprawia o miłości niż „Dekameron” wg Boccaccia w reżyserii Petra Nosalka? Na roztańczone i rozśpiewane historie miłosne Teatr Zdrojowy zaprasza 14, 15 i 23 lutego o godzinie 19.

Na spektakl za 5 zł
Dla naszych internautów mamy interesującą propozycję – pierwszych pięcioro dorosłych lub dzieci, którzy zgłoszą się do pani Eli Łoźnikow na 15 minut przed wybranym spektaklem z hasłem „Jelonka com” – będzie miało możliwość zakupienia biletu za… 5 zł. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

KPSW w trosce o przyrodę

Straż miejska złamała prawo?

Tak nie wolno parkować!

Sprzątanie Ochotnicy

Tak się ptaków nie dokarmia

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Na pamiątkę d. cmentarza

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Rozpoczął się proces

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego