Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 20 stycznia
im. Fabiana, Sebastiana

Polska: Ferie w jednym terminie

Niedziela, 22 listopada 2020, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. KPRM
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wczoraj (21.11) kolejne decyzje... Dotyczyły m.in. działalności w galeriach handlowych, ale też ferii zimowych, które w 2021 roku w całej Polsce będą w jednym terminie.
Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe - ogłosił szef polskiego rządu.
Utrzymująca się wysoka liczba zachorowań na COVID-19 nie pozwala na daleko idące znoszenie restrykcji i ograniczeń. Od 28 listopada przywracamy jednak możliwość funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym. W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 m2. Pamiętaj, że w przestrzeni publicznej masz obowiązek zasłaniać nos i usta. Przy wejściu do sklepu zdezynfekuj ręce lub używaj rękawiczek ochronnych podczas całych zakupów - dodał premier.

Ponadto, przedstawiciele partii rządzącej zarysowali kolejne etapy obostrzeń w przypadku spadku liczby zachorowań. Jeśli średnia dzienna liczba zachorowań z 7 dni osiągnie ok. 19 tys. - wówczas cała Polska wróci do "strefy czerwonej". Gdy będzie ok. 9,4 tys. - "strefa żółta", a przy 3,8 tys. - "strefa zielona". Szczegóły można znaleźć w powyższej galerii zdjęć oraz na stronie rządowej gov.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Autobusy – brudasy

Karkonoskie veto

Kapitalna wiadomość dla turystów i miłośników kolei

Czytaj również

Testowali pracowników szkół jeleniogórskich

Remont w magistracie

Awaria: są objazdy

Ekologiczna bomba w bolesławieckiej firmie

Problem z powietrzem

Zapowiadają karkonoskie veto

Posłanka KO: Trybunał Stanu dla rządzących

Niebezpieczne przejście  

Zderzenie w Jeżowie Sudeckim