Czytających: 11070

IV-liga piłkarska: Faworyt wyjeżdża z Lubańskiej bez punktów

Niedziela, 18 sierpnia 2013, 21:32
Aktualizacja: 0:45
W 2. kolejce piłkarskiej IV–ligi Karkonosze Jelenia Góra pokonały spadkowicza z III–ligi Orła Ząbkowice Śląskie 1:0. Zwycięskiego gola w 82. minucie zdobył z rzutu karnego Mariusz Malarowski.

Zdecydowanym faworytem spotkania była ekipa z Ząbkowic Śląskich, która po spadku z III-ligi mimo dużych zmian kadrowych jest głównym kandydatem do awansu. W porównaniu z poprzednim sezonem w Orle zostało jedynie czterech zawodników, pozostali to młodzież, a średnia wieku drużyny to 20 lat. Na boisku od pierwszych minut było widać różnice w wyszkoleniu, ale braki techniczne jeleniogórzanie nadrabiali walecznością i ambicją. Już w 5. minucie w boczną siatkę trafił Kobrzak, a w 30. minucie Skubisz huknął w poprzeczkę. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy do głosu doszli miejscowi, ale "Kowalowi" zabrakło szczęścia.

Po zmianie stron na kilkanaście minut tempo siadło, a gra się wyrównała. Dopiero w 70. minucie Kuriata strzelił obok słupka, a osiem minut później Szymański z łatwością zwiódł jeleniogóskich obrońców i zza pola karnego uderzył w poprzeczkę. Kluczowym momentem spotkania była 82. minuta, kiedy to we własnym polu karnym Morawski usiłując wyłuskać piłkę Kowalskiemu zagrał ręką i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Mariusz Malarowski i mimo, że golkiper gości wyczuł intencje pomocnika Karkonoszy, to strzał był na tyle precyzyjny, że wylądował w siatce. Piłkarze z Ząbkowic Śląskich gryźli trawę, by doprowadzić chociaż do wyrównania, a gospodarze groźnie kontrowali. Kowalski dwukrotnie był bliski dobicia rywali, ale mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Niestety w trakcie meczu odnowiła się kontuzja Krakówki, urazu doznał również Majer i prawdopodobnie w następnej kolejce trener Milewski nie będzie mógł skorzystać z tych graczy.

Karkonosze Jelenia Góra - Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:0 (0:0)