Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Jelenia Góra: Fałszywy dyplomata szmuglował papierosy

Piątek, 3 grudnia 2021, 10:05
Autor: WAC
Fot. Archiwum
Strażnicy graniczni z Jeleniej Góry zatrzymali Czecha, który poszukiwany był na podstawie listu gończego. Podając się za dyplomatę szmuglował papierosy z Ukrainy.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze wytypowali do kontroli auto osobowe na czeskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą był 41-letni obywatel Czech. Podczas kontroli jego dokumentów strażnicy graniczni stwierdzili, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Chełmie w celu odbycia 50 dni zastępczej kary pozbawienia wolności nałożonej w zamian za niezapłaconą karę grzywny w wysokości 16 tysięcy złotych.

41-latek miał możliwość uregulowania zaległej kary grzywny, skorzystał z tej możliwości i został zwolniony. Tak wysoka kara grzywny nałożona została na niego za przemyt papierosów z Ukrainy. Obywatel Czech wraz z kolegą podszywali się pod przedstawicieli korpusu dyplomatycznego i podawali za dyplomatów. W ten sposób usiłowali uniknąć kontroli granicznej i celnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Z policji do straży KPN–u

Śnieżka królową wiatru

Dzień Pizzy

Czytaj również

Sanepid ws. glifosatu

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Dachowanie na Cieplickiej

Sypią się mandaty

Stratuje Olimpiada Młodzieży

Wróciła Liga Rocka

OSP z Wiejskiej zawiesza działalność

Auta na ścieżkach rowerowych

Będzie posterunek straży pożarnej w Karpaczu?