Czytających: 11814

Polkowice: EuroCup z jeleniogórskim akcentem

Czwartek, 23 grudnia 2021, 11:52
Aktualizacja: 11:54
W środę (22.12) BC Polkowice po niesamowitym meczu wywalczył awans do 1/8 finału EuroCup. Polkowiczanki musiały odrobić stratę 13 punktów z pierwszego meczu w Belgii, a na początku spotkania rewanżowego przegrywały 12 "oczkami", więc sytuacja była arcytrudna. Co ciekawe, po raz kolejny przy stoliku sędziowskim europejskich pucharów pracowali jeleniogórzanie.

Jeleniogórscy sędziowie - Maciej Rybkiewicz i Radomir Kukiel od pewnego czasu obsługują mecze Energa Basket Ligi Kobiet i po raz czwarty mieli okazję pracować podczas meczu europejskich pucharów z udziałem BC Polkowice - z tureckim Hataysporem, rosyjskim WBC Enisey, greckim Panathinaikosem oraz wczoraj, w fazie play-off z belgijskim Kangoeroes Basket Mechelen. To duże wyróżnienie dla jeleniogórzan, którzy są chwaleni za swoją pracę.

Spotkanie z Belgijkami przyniosło wiele emocji, bowiem na początku drugiej kwarty ekipa Krzysztofa Kowalewskiego przegrywała 13:25, a więc w dwumeczu do odrobienia było już 25 punktów. Polski zespół z wiarą w końcowy sukces jeszcze przed przerwą odrobił straty (31:29), a po zmianie stron konsekwentnie dążył do wypracowania upragnionej przewagi. Jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania polkowiczanki prowadziły 62:43 i wydawało się, że nic nie może odebrać im awansu, ale ekipa z Belgii podniosła się i zmniejszyła straty do 13 "oczek", co oznaczało remis w dwumeczu i konieczność rozegrania dogrywki. W dodatkowym czasie gry lepsze były miejscowe i wygrały cały mecz 73:53.

Kolejne spotkanie w EuroCup polkowiczanki rozegrają 13 stycznia - u siebie z Nadehzda Orenburg z Rosji. Jeleniogórscy sędziowie najprawdopodobniej również będą obsługiwać to spotkanie.

BC Polkowice - Kangoeroes Basket Mechelen 73:53 (13:22, 18:7, 20:10, 11:10, d. 11:4)

BC: Feyonda Fitzgerald 29, Artemis Spanou 13, Stephanie Mavunga 9, Weronika Telenga 6, Sasa Cado 6, Klaudia Gertchen 6, Weronika Gajda 4.
Kangoeroes: Ivana Katanić 15, Becky Massey 9, Billie Massey 9, Lut De Meyer 9, Laure Resimont 6, Ziomara Morisson 5, Marie Vervaet.