Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Polkowice: EuroCup z jeleniogórskim akcentem

Czwartek, 23 grudnia 2021, 11:52
Aktualizacja: 11:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (22.12) BC Polkowice po niesamowitym meczu wywalczył awans do 1/8 finału EuroCup. Polkowiczanki musiały odrobić stratę 13 punktów z pierwszego meczu w Belgii, a na początku spotkania rewanżowego przegrywały 12 "oczkami", więc sytuacja była arcytrudna. Co ciekawe, po raz kolejny przy stoliku sędziowskim europejskich pucharów pracowali jeleniogórzanie.

Jeleniogórscy sędziowie - Maciej Rybkiewicz i Radomir Kukiel od pewnego czasu obsługują mecze Energa Basket Ligi Kobiet i po raz czwarty mieli okazję pracować podczas meczu europejskich pucharów z udziałem BC Polkowice - z tureckim Hataysporem, rosyjskim WBC Enisey, greckim Panathinaikosem oraz wczoraj, w fazie play-off z belgijskim Kangoeroes Basket Mechelen. To duże wyróżnienie dla jeleniogórzan, którzy są chwaleni za swoją pracę.

Spotkanie z Belgijkami przyniosło wiele emocji, bowiem na początku drugiej kwarty ekipa Krzysztofa Kowalewskiego przegrywała 13:25, a więc w dwumeczu do odrobienia było już 25 punktów. Polski zespół z wiarą w końcowy sukces jeszcze przed przerwą odrobił straty (31:29), a po zmianie stron konsekwentnie dążył do wypracowania upragnionej przewagi. Jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania polkowiczanki prowadziły 62:43 i wydawało się, że nic nie może odebrać im awansu, ale ekipa z Belgii podniosła się i zmniejszyła straty do 13 "oczek", co oznaczało remis w dwumeczu i konieczność rozegrania dogrywki. W dodatkowym czasie gry lepsze były miejscowe i wygrały cały mecz 73:53.

Kolejne spotkanie w EuroCup polkowiczanki rozegrają 13 stycznia - u siebie z Nadehzda Orenburg z Rosji. Jeleniogórscy sędziowie najprawdopodobniej również będą obsługiwać to spotkanie.

BC Polkowice - Kangoeroes Basket Mechelen 73:53 (13:22, 18:7, 20:10, 11:10, d. 11:4)

BC: Feyonda Fitzgerald 29, Artemis Spanou 13, Stephanie Mavunga 9, Weronika Telenga 6, Sasa Cado 6, Klaudia Gertchen 6, Weronika Gajda 4.
Kangoeroes: Ivana Katanić 15, Becky Massey 9, Billie Massey 9, Lut De Meyer 9, Laure Resimont 6, Ziomara Morisson 5, Marie Vervaet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sensacja przy Sudeckiej

Turniej koszykarzy do lat 11

Śnieżka znów królową wiatru

Czytaj również

Piękno i tradycja rzemiosła mieszkańców regionu

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Sanepid ws. glifosatu

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Dla babć i dziadków

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Zwycięstwo na pożegnanie

Auta na ścieżkach rowerowych

Sypią się mandaty