Zalogowanych: 9

III-liga siatkarek: Euforia w hali Mechanika, IKS ugrał seta

Niedziela, 16 lutego 2014, 16:58
Aktualizacja: 17:04
Siedem spotkań bez zdobyczy chociażby seta nie napawało optymizmem przed spotkaniem ostatniej kolejki rundy zasadniczej III–ligi siatkarek. W sobotnim pojedynku w nowej hali "Mechanika" podopieczne Jerzego Sarny tradycyjnie przegrały, ale nie do zera.

Historyczny, jakby nie patrzeć, set dla jeleniogórzanek wywołał wielką radość na trybunach, ale wcześniej nic tego nie zapowiadało. W pierwszym secie IKS starał się dotrzymać kroku siatkarkom z Obornik Śląskich, ale ta partia padła łupem przyjezdnych (19:25). W drugiej odsłonie było dużo gorzej, ekipa spod Karkonoszy przegrała do 14 i wydawało się, że niebawem mecz się zakończy. Ku zdumieniu miejscowych kibiców, a może i samych zawodniczek trzeci set układał się po myśli trenera Sarny, IKS po zaciętej walce zwyciężył 25:23. W czwartej odsłonie siatkarki Olimpu bez problemu postawiły kropkę nad "i", ale pozostał im niesmak, że jako jedyne w III-lidze dały sobie urwać seta ekipie beniaminka.

Wyniki 10. kolejki:
IKS Jelenia Góra - Olimp Oborniki Śląskie 1:3 (19:25, 14:25, 25:23, 14:25)
AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław - UKS Tygrysy Strzelin 3:2 (25:20, 25:19, 19:25, 15:25, 15:10)