Czytających: 12128

Sierakowice: Emocjonujący początek turnieju finałowego w Sierakowicach

Środa, 29 maja 2013, 21:00
Aktualizacja: Czwartek, 30 maja 2013, 14:15
Na inaugurację turnieju finałowego Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet, młodziczki Karkonoszy pokonały GTK Gdynia 51:49. Podopieczne Marcina Markowicza rozpoczęły imprezę w Sierakowicach najlepiej jak mogły, czyli od zwycięstwa. Spotkanie z gdyniankami było niezwykle emocjonujące, o końcowy sukces trzeba było walczyć do ostatnich sekund.

Do przerwy jeleniogórzanki ustępowały GTK przegrywając 21:31, ale po zmianie stron Karkonosze w 2 minuty zdobyły 6 punktów łapiąc kontakt z rywalkami. Od stanu 29:35 młodziczki z Jeleniej Góry popisały się 11-punktową serią, ale po trzech "ćwiartkach" to gdynianki były nieznacznie lepsze (43:44). Decydująca kwarta obfitowała w nieskuteczne rzuty i straty, ale i tym razem jeleniogórzankom udało się uzbierać kilka punktów z rzędu i na 150 sekund przed końcem prowadziły 50:44. Najwięcej emocjo przyniosło ostatnie pół minuty, kiedy to po celnej "trójce" Skrockiej było już tylko 50:49. Wojnę nerwów wygrały podopieczne trenera Markowicza wygrywając ostatecznie 51:49.

W czwartek MKS MOS zmierzy się z WKK Wrocław (godz. 13:15).

VBW GTK Gdynia - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 49:51 (23:14, 8:7, 13:22, 5:8)

VBW: Skrocka 22, Ryng 11, Markowska 5, Stani 4, Kulińska 2, Czarnecka 2, Koziełło 2, Szczęsna 1, Richert, Manikowska, Wojciechowska, Gałka.

MKS: Stefańczyk 13, Kryszpin 12, Polowczyk 8, Bogacz 7, Kobus 7, Kwietoń 2, Suchowierzch 1, Szczepańska 1, Chyczewska, Machacz.

Wyniki pierwszego dnia:
Grupa A:
VBW GTK Gdynia - MKS MOS KARKONOSZE Jelenia Góra 49:51 (23:14, 8:7, 13:22, 5:8)
KS BAT Sierakowice - WKK Wrocław 58:44 (14:8, 14:7, 23:14, 7:15)
Grupa B:
MKK SOKOŁÓW S.A. Sokołów Podlaski - KKS Olsztyn 68:51 (13:11, 23:12, 14:14, 18:14)
KS JAS-FBG Sosnowiec - MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz 65:52 (10:12, 20:12, 21:20, 14:8)