Kotlina Jeleniogórska: Emocje w Wojcieszycach

Sobota, 27 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 28 maja 2006, 9:00
Autor: Łukasz Stawski
Woskar pokonał w derbach powiatu jeleniogórskiego Lotnika 3:2 (2:1) i zrzucił jeżowian z fotela lidera. Mecz miał emocjonujący przebieg. Goście atakowali, a gospodarze strzelali bramki.

Zaczęli jednak zawodnicy Lotnika, którzy w 25 min. przeprowadzili błyskawiczną kontrę. Po prawej stronie poszedł Winiarski i dochodząc do pola karnego podał do Marcina Romaniaka, a ten posłał piłkę przy słupku i goście objęli prowadzenie. W 35 min. Artur Seta posłał z rzutu wolnego piłkę na pole karne. Futbolówka trafiła pod nogi pozostawionego bez opieki Krzysztofa Jahna, który uderzeniem z 4 m. zdobył wyrównanie dla Woskara.

W 40 min przed polem karnym został sfaulowany Artur Seta. Poszkodowany wykonał rzut wolny. Piłka odbita od muru wpadła obok zdezorientowanego bramkarza gości do siatki i gospodarze objęli prowadzenie 2:1.

Po przerwie Lotnik przeważał i w 75 min. zdobył wyrównanie. Michał Zieliński sprzed linii końcowej boiska podał do tyłu na 6 metr do Michała Gołąba, a ten zdobył wyrównanie. Goście chcieli zdobyć zwycięskiego gola ale w 83 min. stracili bramkę z kontry. Z prawego skrzydła Robert Masłowski podał do Roberta Bińczyka, a ten ustalił wynik na dwie raty. Najpierw trafił piłką w bramkarza z 11 m., a potem odbitą futbolówkę skierował głową do siatki.