Zalogowanych: 17

Jelenia Góra: Emocje na własne życzenie

Sobota, 1 października 2016, 23:50
Aktualizacja: 23:56
W 2. kolejce koszykarskiej II ligi Sudety Jelenia Góra na własne życzenie zgotowali sobie, jak i swoim kibicom emocje do ostatnich sekund. Po pierwszej połowie spotkania przeciwko MKS–owi Otmuchów wydawało się, że pod znakiem zapytania jest wysokość zwycięstwa gospodarzy, a nie sam fakt.

Koszykarze Sudetów rozpoczęli mecz od prowadzenia 6:0, a chwilę później 11:2. Na minutę przed końcem pierwszej "ćwiartki" jeleniogórzanie prowadzili 16:4, po czym lekko odpuścili i po pierwszej odsłonie było 18:9. W drugiej kwarcie trwał popis możliwości ekipy Taraszkiewicza, która w 18. minucie prowadziła 33:17. Przed przerwą przyjezdni zdołali jednak zmniejszyć straty do 12 "oczek" (37:25).

Po zmianie stron nie było już tak dobrze, bowiem od stanu 41:29 goście zdobyli 8 punktów z rzędu. Mimo to, jeleniogórzanie przed decydującą kwartą nie oddali prowadzenia - tablica wyników po 30 minutach gry wyświetlała rezultat 48:44. Do 34. minuty goście toczyli wyrównaną walkę z Sudetami (54:51), ale kolejne fragmenty należały do gospodarzy, którzy odskoczyli na 59:51. Na 51 sekund przed ostatnią syreną nasz zespół prowadził 61:53 i chyba nikt się nie spodziewał ogromnych emocji w ostatnich akcjach. Ambitna walka ekipy z Otmuchowa zakończyła się rzutem za 3 punkty równo z ostatnią syreną, który ustalił wynik na 61:60 dla Sudetów.

KS Sudety Jelenia Góra - MKS Otmuchów 61:60 (18:9, 19:16, 11:19, 13:16)