Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: Emocje do ostatniej syreny

Piątek, 18 października 2019, 9:17
Aktualizacja: 9:20
Juniorki Karkonoszy Jelenia Góra nie zdołały pokonać drugiego zespołu Zagłębia Lubin. Podopieczne Dili Samadovej przez większość spotkania prowadziły, ale to przyjezdne cieszyły się z kompletu punktów, zdobywając zwycięskiego gola w ostatniej minucie meczu.

Początek spotkania zapowiadał wysokie zwycięstwo jeleniogórzanek, które od stanu 1:2 zdobyły 7 bramek z rzędu i wydawało się, że są na dobrej drodze po pierwszy komplet punktów. Jeszcze w 23. minucie na tablicy wyników było 13:7, ale przed przerwą to podopieczne Elżbiety Szczepaniak poderwały się do walki i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 15:13.

Po zmianie stron mecz się wyrównał i często tablica wskazywała na remis. Warto odnotować świetną postawę jeleniogórzanek od 39. minuty, kiedy to grając w osłabieniu w ciągu dwóch minut zdobyły 3 bramki, nie tracąc żadnej i z wyniku 17:17 zrobiło się 20:17. Do 57. minuty meczu to miejscowe co chwilę obejmowały prowadzenie, a rywalki doprowadzały co najwyżej do remisu. Nerwowa końcówka należała jednak do Miedziowych, które w ostatniej minucie zdobyły dwa gole i wygrały!

Karkonosze Jelenia Góra - Zagłębie II Lubin 28:29 (15:13)

Karkonosze: Lambrinow - Grzejszczak 11, Jurgiewicz 11, Drąg 2, Szramik 2, Godyla 1, Kołecka 1, Mazurkiewicz 1, Prokop, Suropek, Warchoł, Wrotniewska.
Zagłębie: Kardyś, Szymańska - Czapracka 13, Gajos 4, Armata 3, Kubieniec 3, Stańczyk 3, Juzkiewicz 1, Nastałek 1, Ziarek 1, Gowin, Starczewska, Tracz.
Kary: 12 minut (Karkonosze) - 6 minut (Zagłębie)
Sędziowali: Adam Parkitny, Karol Zając (Świdnica)